• |
ide | kryesore

Berisha bën fajtor Ramën për aferën e CEZ, sulmon edhe SPAK-un

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditSali Berisha reagoi pas kërkesës që kreu i grupit të PS, Taulant Balla i bëri SPAK që ta hetojë atë për çështjen e CEZ-DIA.

Berisha u shpreh se CEZ i detyrohej Shqipërisë 630 mln euro dhe se Edi Rama dhe Damian Gjiknuri firmosën me CEZ duke shmangur arbitrazhin. Sipas Berishës, kështu ata dënuan Shqipërinë me humbje.

“CEZ është afera më gjigande e korrupsionit në Shqipëria. Shqipëria kishte një arbitrazh. Ky arbitrazh kërkoi vlerësimet me kompaninë ndërkombëtare të pretendimeve të Shqipërisë. Ato vlerësime u bënë. CEZ i detyrohej qeverisë shqiptare 630 mln euro me fatura të vërtetuara.

I detyrohej 3.2 mld euro me dëmet e krijuara. Arbitri ndërkombëtar zgjodhi Shqipërinë. Ishte besimplotë se Shqipëria fiton gjyqin. Qeveria dërgoi drejtues të kompanisë për ndjekje penale. Ndodhi Edi Rama, firmosi marrëveshje me Damian Gjiknurin me CEZ. Pranuan kushtet e CEZ, shmangën arbitrazhin.

Dënuan Shqipërinë me humbje 630 mln euro dhe një pjesë të atyre që ishin krijuar nga CEZ. Ajo dosje, këto që po them janë të vërtetuara nga KLSH dhe komisioni hetimor. Kur SPAK përdoret si skrap i partisë janë të destinuara të mbeten në gjumë. Çdo dosje që disponohet. I këshilloj të manipulojnë dhe ta dërgojnë”, deklaroi Berisha.14 Comments

  1. Kush flet ti qe vrave njerez ne kohen tende,turppp!!Si ke goje te dalesh e te flasesh akoma para popullit shqiptar?

  1. O kriminel shif gjith ato te keqiat e tua qe i ke bo ktij populli mor plere
   A e harrove diten e 21 janarit qe vrave 4 njerez te pafajshem

 1. Plakuahi Berisha vetem Ramen do fajesoj se vet nfakt i ka bere te gjitha punet per bukuri e na ka cuar ne gjendje mjerimi.

 2. ske me ca te merresh dhe po merresh me ramen o trap.Rama ka treguar qe eshte pune tore dhe i mban fjalet dhe premtimet e dhena

 3. Kush e la CEZ ne ate gjendje apo vk, ska rendesi. Po ARMO? Mir qe e pranove dhe vet qe eshte nje nga mega aferat e korrupsionit, po thuaji gjerat sic jan. Trego rolin e Like floririt dhe te Xenit ne kete afer. Edhe po nuk e tregove ti, pa merkat se do dalin letrat te gjitha. Te ka kap frika keq.

 4. Po si ke goj o tflasesh per ramen qe ai ka treguar deri me sot se e mban fjalen e vet dhe esht puntor.Po ti o plak harrove 21 janarin mos te permendim dhe te tjerat se kam hall mos te dhemb zemra po ic menja ku ke zemer e gjak ti.Vdis se nder do na besh e kam pa shaka

  1. CEZ nje plage kanceroze qe do na gerryje xhepat tane per vite me radhe le qe na vodhi por duhet ti paguajme edhe te tjera sepse nuk i mjaftuan Ministri i asaj kohe duhet te pergjigjet per aferen ÇEZ por nuk ndihet gjekundi ku eshte fshehur SPAK KU JE ? Trego qe keta plera duhet te pergjigjen nje dite para drejtesise dhe konfiskimit te pasurise sot keta vjedhin miljarda dhe nuk ndjejne friken e drejtesise

 5. Nuk ka ndonjë identikit të njeriut më të kërkuar për momentin në Shqipëri, por kemi disa modele se si nuk duhet të jetë. Mjafton të mos jetë minues i demokracisë dhe hajdut si Sali Berisha, anormal si ilir Meta, apo të mos jetë qesharak si Bujar Nishani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *