• |
ide | kryesore

Rama: Po fillojmë të prodhojmë energji me panele diellore (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Kryeministri Edi Rama deklaroi se KESH, do të nis të prodhojë energji elektrike nga centrali fotovoltaik i Vaut të Dejës.

Sipas kreut të qeverisë, ky është i pari projekt i realizuar i këtij lloji në vendin tonë dhe në rajon.

“Burimet alternative të energjisë nga panelet diellore dhe centralet fotovoltaike lundruese janë një rrugë e re për të krijuar siguri dhe rezerva energjitike”, shkruan mes të tjerash Edi Rama.


23 Comments

 1. Shqiperia po zhvillohet ne te gjitha aspektet.Projekte te tilla nuk i kishim imagjinuar asnjehere qe do ti realizonim.

 2. Ne kete menyre ne vensin tone cmimi i energjise elektrike do te kete nje renie sepse nje pjese te energjise elektrike do ta prodhojme vet , nuk do e blejme nga jashte

 3. Kjo eshte nje gje shume e mire sepse edhe ambienti nuk demtohet por dhe cmimi i energjis do te hejer sepse mund te fillojm te prodhojm vet

 4. Nuk e kishim menduar kurre qe do kishim projekte te tilla sidomos ne Shqiperi. Vendi yne po zhvillohet cdo dite e me shume

 5. Po shkojm drejt zhvillimit me qeverrin tuaj dhe investimet qe beni, ky projekt eshte shume i rendesishem per ne

 6. Filloi ky kari i gjate prap nga karlliqet????????????????????????
  O hajvan mashkull nuk shtyhet jetam vetem me propagande o kurve .
  Ti vetem per kete propagande boshe e per kete show idiotes duhesh shporrur nje ore e me pare jo vetem nga pushteti por nga te gjitha teritoret shqipfolese dhe me shtetet qe kufizohemi . Sa me larg ti aq me mire per shqiptaret .

 7. Ky “Centrali fotofoltaik” nuk mban dot ne pune as gjithe kompjuterat e zyres se propagandes qe i bejne Like. Centrali fotovoltaik…, centrali i propagandes thuaj o Mbreti i Keshtjelles ne brigjet e Adriatikut !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *