• |
ide | kryesore

Imeraj godet vettingun: Po shndërrohet në gjueti shtrigash, çështjen do e çoj në Strasburg

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditPas shkarkimit nga detyra si kryeprokurore, Elisabeta Imeraj gjatë deklaratës së saj tha se do të reagojë menjëherë dhe do ta çojë çështjen në Gjykatën e Strasburgut, ndërsa bëri thirrje që procesi i vettingut të mos të shndërrohet në gjueti shtrigash.

Para gazetarëve, pas fjalës së avokatit të saj i cili tha se vendi jonë ka humbur një aset, Imeraj tha:

“Dhe për ta përmbyllur, jo si maloke, ju kërkoj ndjesë, as duke ngritur zërin, vlen festa ime për të marrë çdo dosje në procesin tim në KPA dhe KPK. Është e papranueshme për mua që ndodhem para fakteve me dokumente të falsifikuara.

Kush dhe pse ka qenë e nevojshme administrimi në dosjen time në shkallë të parë, kartela e pasurisë së Elisasbeta Imerajt. Imeraj ka zero pasuri në pronësi dhe bashkëpronësi. S’ka asnjë element që e kompromenton. S’mund të themi se jemi të përsosur në punën tonë, jemi munduar që të përsosemi gjatë viteve.

S’kemi bërë më shumë as më pak që të bëjmë detyrën, me vullnet dhe përgjegjshmëri. Do e konsideroj jo shumë të pranishme faktin jo emocionalisht të lidhur në raportin me shkarkimin, por procesi i vettingut mos të shndërrohet si gjueti shtrigash. Pasi dikush nuk do që Elisabeta Imeraj të jetë kryeprokurore.” – u shpreh Imeraj.

“Jam e bindur, ashtu sikurse u premtova fëmijëve të mi,se e vërteta absolute gjithmonë triumfon”, përfundoi ajo.10 Comments

  1. Njerez te ndershem, profesionite mos heshtni, eshte dita te protestojme, jo per Elisabeta Ymeraj, por per vehten tone. Do vije dita qe do jesh TI, TI, TI………
   Shqiperia ka rreshkitur ne humnere, dhe po drejtohet nga nje sekt shume i rrezikshem dhe ka ne krye nje sadist……. Nuk eshte pune partish më, por eshte beteje midis mafies shteterore dhe shqiptareve……..

 1. Bravo!
  Vendim i sakte.
  Asht mesu qenveria jone me u padite ne ate gjykate.
  Ne SHBA, nji i denuar per vrasje,pas 19 vjetesh doli i pafajshem dhe taksapaguesit,populli, saj po i paguan atij miliona dollar.

 2. peticioni i nisur nga disa përkrahës të tij, nuk është gjë tjetër veçse “xhihad” krejt aritificial që Sali Berisha ka nxitur edhe në të shkuarën nga lart, thjesht për interesa të ngushta.

  Në vitin 1997, për herë të parë, shefi i shërbimit sekret shqiptar, njeri i afërt i Sali Berishës, Bashkim Gazidede, artikuloi tentativat e një “xhihadi antiamerikan” në Parlamentin shqiptar, ku akuzoi Uashingtonin se ka rrëzuar Berishën nga pushteti,te jesh mike me hajdarmataj dhe me familjen e salihut ketu do perfundoje,nuk ndahet burri per llogari te fshehjes se pasurise

  1. xhihadisteve u rruan koqet o kukafsheht

   te pakten ata i thone nje jo merikes
   ti i lepin koqet cdo dite merikonit

 3. iku dhe kjo malokja Duhet pastruar gjaku….ska me maloke ne pushtet pasi jane primitive,hajdut dhe kriminele si Saih Karaxhici

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *