• |
ide | kryesore

Paralajmërimi i Bill Gates: Më e keqja e pandemisë nuk ka ardhur ende

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditNë një kohë që bota është rihapur pas 2 vitesh bashkëjetesë me virusin, miliarderi Bill Gates thotë se ende nuk kemi parë më të keqen e pandemisë së Covid-19. Manjati i teknologjisë dhe filantropisti tha se nuk donte të tingëllonte pesimist, por paralajmëroi se ekzistonte rreziku që mund të krijohej një variant akoma më fatal. Ai tha se rreziku që kjo të ndodhë është mbi 5%.

Nuk është hera e parë që Gates bën parashikime të tilla. Në dhjetor 2021, ai paralajmëroi miliona ndjekësit e tij në Twitter që të përgatiteshin për pjesën më të keqe të pandemisë, pasi kishte paralajmëruar më parë në 2015 se bota nuk ishte gati për pandeminë e ardhshme.

Covid-19 u ka marrë jetën rreth 6.2 milionë njerëzve në mbarë botën që nga marsi 2020, por numri i rasteve dhe vdekjet kanë rënë në javët e fundit. Paralajmërimi i Gates vjen pasi Tedros Adhanom Ghebreyesus, kreu i OBSH paralajmëroi këtë javë se njerëzit nuk duhet ta neglizhojnë virusin. ©LAPSI.al6 Comments

    1. Askujt nuk i del shpirti pa marr hakun qe meriton.asnje mekatar nese spendohet nuk i shpeton ndeshkimit ZOTIT. DHE SIKUR GJITH NJERZIT TE BEHEN BASHK NUK MUND TE SFIDOJN LIGJIN E ZOTIT. DHE SYNETI SI PERMBLEDHJA E GJITHA SHPALLJEVE JAN PASQYRA KRIJIMIT.TE ZOTIT MADHERISHEM SI ULLZIM DHE MESHIR PER BOTNAT.KUSH E DJEG URREN .NUK E NDJEK DUHET TA DIJ SE ESHTE GJITHCKAJA QE I NEVOITET NE ULLTIMI N EKZISTENCEM MIRQENJEN E TIJE NGA ZOTI ME KTHIM ATIJE USHQIMI VESHMBATHJA QETESIJA BEGATIJA SIGURIJA QARTESIJA GJALLERIJA ZGJILLJET SHPRESA SHPETIMI TIJE DHE CDO NJERI PER TE ESHTE NJE MUNDESI DOBIJE CDO KRIJES NJE MUNDESI DOBIJE UNITETI NE ZGJILLJET E DEESHIRAVE TE TIJE.PRA NJEREZ ME PRIRJE TE DEMESHME PER NJERZIT GJALLESAT NUK JAN TE DEMSHME PER TJERET AJO DUKET POR NE FAKT ATO PRIVOJN VETEN NGA CDO BEGATI NE DY BOTET NGARKOHEN ME MEKATE PERGJEGJSI PERPARA ZOTIT DHE NJEREZVE DHE NESE SPENDOHEN ZOTI MADHERISHEM JU KA PREMTUAR NDESHKIM NE DY BOTET UROJ TE VLERSOJN RALITETIN LARGOHEN NGA PADREJTESIT DHE ANGAZHOHEN NE DOBIN SHPETIMIN E TYRE.DHE NJEREZVE MOS TE ZHGENJEHEN RESPEKT PER TE GJITH

  1. Po o te shkerdhefsha rrobt nuk ka mbaru. Mbaron kur te thoni ju gjarper me syze.
    Nga kembet duhesh varur dhe rrjepur o pedofil i qebur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *