• |
ide | kryesore

‘Negociatat për presidentin’/ Berisha tregon arsyet pse qeveria kërkon bisedime me Alibeajn

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditIsh-kryeministri Sali Berisha ka folur në një konferencë për shtyp për situatën në Partinë Demokratike, duke thënë se Enkelejd Alibeaj është i shkarkuar dhe nuk ka tagër të thërrasë grupin parlamentar. Duke e cilësuar Alibeajn si një bashkëpunëtor të Ramës, Berisha tha se kurrë, që prej pluralizmit, negociatat për zdjedhjen e emrit të presidentit nuk janë zhvillur në nivel grupi parlamentar.

“Kemi shkarkuar zotin Alibeaj, se kemi shkarkuar kryesinë e grupit parlamentar. Dje bëmë një deklaratë në të cilën u shkrepën se Alibeaj është i tëri në funksion të lojës së Edi Ramës. Është i shkarkuar dhe nuk ka dhe s’mund të ketë asnjë tagër për të thirrur grupin parlamentar. Vendimet e kryesisë do të respektohen!”, tha Berisha.4 Comments

  1. qeveria njef si force opozitare vetem Alibeajn jo ty o malok vucidoli Ti je karte e djegur njehere e pergjithmone Dosja jote ka mbrritur ne Tirane ..

  2. doktorit i duhet marrë parasysh konstatimi meqenëse punët e Sigurimit të Shtetit mund t’i dijë mirë për aq kohë sa ka qenë Sekretar Partie. Ajo që harron ai është se namin në Shqipëri për biruca e tortura e ka SHIK-u i Bashkim Gazidedes dhe Policia e Agron Musarajt. Që si kur vrisje veten, ashtu dhe kur u ngelje në dorë në tortura, të hidhnin në kënetë.

  3. Ti Sali n’a ke mesuar se demokracia eshte zbatimi i ligjit dhe per sa kohe partia jote eshte ne proces gjyqesor te pa perfunduar ti dhe partia qe perfaqeson nuk mund te shkarkoje apo emeroje ne forume asked.
    Kujdes! Ajo tufe provincilesh injorante dhe halabaket qe te medemek te mbeshtesin para ligjit do perfundojne ne funderrinat e shoqerise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *