• |
ide | kryesore

Berisha ndez qiri në shkallët e kryeministrisë: Vrasje shtetërore, të rinjtë po dalin me arkivol nga qelitë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditProtesta paqësore, e njoftuar një ditë më parë nga PD, pas vdekjes së të riut Ilvi Meta në komisariatin e Kavajës ka nisur. Përpara kryeministrisë në Tiranë dhe para gjithë komisariateve të vendit, qytetarë me qirinj në duar po protestojnë në mënyrë të heshtur. Tubimit në Tiranë i është bashkuar edhe ish-kryeministi Sali Berisha. Duke iu referuar dhe ngjarjes së rëndë, ish-kryeqeveritari Berisha ka hedhur akuza ndaj qeverisë dhe policisë.

“Çdo qytetar i këtij vendi që shoqerohet në komisariatet e policisë, ai ka të garantuar me ligj, jetën paprekshmërinë dhe dinjitetin e tij. Kjo është për çdo vend të lirë kurse në Shqipëri, është një seri tragjike të rinj të cilët hyjnë shkojnë në qeli të shoqëruar dhe dalin me arkivol. Rasti i fundit i Ilvi Metës dëshmon fytyrën e vërtetë të shtetit shqiptar. U shoqrua nnë qeli dhe brenda disa orëve del nga komisariati me arkivol.

Unë ju garantoj juve se shkaku themelor i këtyre vdekjeve, vrasjeve apo vetëvrasjesve në qeli të cilat në të dy rrethanat janë shtetërore, shkak më më kryesor është rekrutimi në policinë e shtetit i pengmarrësve trafikantëve, përdhunuesëve dhe vrasësve ordinerë”, tha Berisha.9 Comments

    1. Dy standartet e Berishës në protestën për vdekjen e 31-vjeçarit në Kavajë/ Gazetarja e mbërthen: Pse nuk reaguat kur në 2011 u vranë 4 njerëz,maloku me i mire perdhunon nusen e djalit

    2. Skermit dhembet e nxirr tym nga veshet o AliMorrs me “cecene e maloke”, por e verteta eshte se ai qe i vrau ato u gradua nga Mulla Omari si kryerilindes ne Mat. Tani, keto tre rastet a jane te verteta qe policia i mbyti : rasti i atij te riut ne Korce, Klodian Rashen qe e vrau ai moterqiri kot me kot, kete tjetrin qe e mbyten ne Kavaje? ” Maloku” i mbyti keto o te qifsha motren apo policet naziskine te rilindjes qe i mushin hundet me kokaine dhe veprojne si anetare karteli droge e jo si police te shtetit? Ptu te qifsha robt bythqir muti!

      1. O ju te PD. Kete punen e bythes e keni nga vetja apo ju ka thene partia. Prandaj dhe po ja hipni njeri tjetrit.

  1. Goditen zyren e kryeministrit me plumba thote moterqiri e pane te gjithe. Genjen pa piken e turpit si me cadrat pistolete. Po ska faj ky jo po ato shqiptar qe i shkojne nga mbrapa dhe qe nga 30 vjet se kan kuptu qe ky eshte monster.

  2. ik ore cecen Vucidoli se ti je genjeshtar skandaloz dhe kete e dine te gjithe shqiptaret dhe DASH prandaj sot je dhe non grata Krimet dhe vjedhjet e tua do te ndeshkojne per nje kohe te gjate ne burg ku do hash karin ne gojen tende qe bije ere si qen i ngordhur.Arrestimi jot eshte ceshtje ditesh Ky eshte vendim i DASH dhe do zbatohet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *