• |
ide | kryesore

Vetëvrasja në komisariatin e Kavajës, gjykata lë në burg 3 policët e arrestuar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditGjykata në Kavajë ka lënë në burg tre efektivët e arrestuar pas vetëvarjes së Ilvi Metës brenda dhomave të sigurisë. Në pranga për ngjarjen përfunduar nën komisari Betrit Berhamaj dhe inspektorët Bexhet Beriberi dhe Reshit Kola.

Ata akuzohen se punonjësit e policisë nuk zbatuan procedurat standarte të trajtimit të personave të ndaluar duke e lejuar të mbante rripin me të cilin i riu kreu vetëvrasjen.

Megjithëse hetimet paraprake për ndarjen nga jeta të 31 vjeçarit Ilvi Meta, brenda komisariatit të Kavajës, treguan se kemi të bëjmë me një vetëvrasje familjarët ngrenë hije dyshimi, sepse sipas tyre ai nuk e vuante shoqërimin në polici apo dëniminLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *