• |
ide | kryesore

Ikje e sigurtë, PSG fshin Mbappé nga imazhi: nuk mund të blihet më fanella me emrin e tij

-Instant, SportTani ka shumë të dhëna. Kylian Mbappé është i destinuar të përforcojë ofensivën, që tani mëse spektakolare, e Real Madrid. Prova e fundit, sipas raporteve të Deportes Quatro, vjen nga nga dyqanet zyrtare të PSG-së. Nuk është më e mundur të blesh më fanellën e xhevahirit të ri të klubit, apo të shkruhet në shpinë emri i Mbappe, i cili tashmë duket se ka rënë në të kaluarën e klubit parizian. Vendimi për të mos rinovuar, pavarësisht një oferte më shumë se të konsiderueshme, nuk është pritur mirë nga shoqëria.

Përplasja Mbappé-Real, e cila po vazhdon prej më shumë se një viti, duket se ka arritur në fazën përfundimtare. Në orët e fundit, jepet pohuaj e sigurtë kalimi në klubin e Florentino Perez dhe pamundësia për të blerë fanellën e lojtarit është vetëm një kapitull tjetër në një histori që tashmë ka arritur në grahmat e fundit, veçanërisht nëse kihet parasysh se lejohet blerja e fanellës së tij të lojës vetëm e viteve të kaluara. Dëshmia e fundit e faktit që Mbappe ka dalë nga e tashmja e PSG-së për të hyrë në histori.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *