• |
ide | kryesore

Paralajmërimi i Ramës për kryebashkiakë në hetim, Manja: Abuzimet janë penale, shpejt do kemi rezultatet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditMinistri i Drejtësisë Ulsi Manja, në një konferencë për mediat, ka zbuluar detajet lidhur me një hetimi të gjatë të njësisë Anti-korrupsion, teksa tha se zyrtarë të lartë të trajtimit të pronave janë të përfshirë në korrupsion.

I pyetur nëse në këtë hetim ka emra kryebashkiakësh, sikundër ishte paralajmëruar ditë më parë nga kryeministri Edi Rama, Manja nuk dha detaje por tha se shumë shpejt do të ketë rezultate, duke shtuar se hetimi po bëhet në dy bashki.

“Siç e kam deklaruar edhe në dalje më parë, njësia antikorrupsion ka hetime për pronat në të gjithë bregdetin. Do kohën e vet hetimi, kemi në tre zyra vendore të Kadastrës, por dhe në dy bashki ku antikorrupsioni ka thelluar hetimet dhe shumë shpejt do kemi rezultatet konkrete. Ajo që dua të them është se abuzimet që po hetojmë janë të natyrës penale”, tha ai.14 Comments

  1. E vetmja parti qe ka kerkuar te hetohet e denohen njelloj te gjiyha ata qe shkelin ligjin nga cilido krah politik qofte

  2. Ti gjith ato piranja qe kane pire gjakun i ketij populli per 30 vite duhet te perfundojn ne burg. Ju pergezoj per punen tuaj

  3. Rama gjithmone ka qen me te drejten dhe vazhdon te jete me te drejten dhe do nxjerre te gjithe ato qe kan qene pro korrupsionit duke i dhene denimin e merituar

  4. gjithmone ps ka qen pro drejtesise dhe kunder korrupsionit.Normale qe do ti paralameroi te gjithe duke perfshire ketu edhe kryetaret e bashkive

  5. Rama nuk ka mbeshtetur as ministrat e tij qe kane bere abuzime penale . Keshtu vazhdoni edhe me reformen e drejtesise tek kryebashkiaket se ka dhe aty koka te zhytur ne korrupsion .

  6. Dhe kjo gje pritej sepse te gjithe e dime qe Rama po ben cmos qe te njerezit e korruptuar te marrin denimin qe ato meritojn!Me Ramen ne krye do kemi nje Shqiperi te paster e jo me njerez te korruptuar,beni cfare te duhet per te vene drejtesine ne vend!

  7. Kane dal heret sufllaqexhijte patronazhiste ! Edvin palloshi ka 10 vjet si kryeminister dhe 11 vjet si kryetar bashkie qe e ka thelluar korrupsionin ne te gjitha sektoret e jetes ,keta sufllaqet thon Rama eshte kundra korrupsionit! Palloshi eshte abuzuesi me I madh I pushtetit ne Shqiperine e shumevuajtur! Vetem kullaret ,poturret dhe carterat I jane ber nje gure ne qafe buxhetit te shtetit ku borxhi public ka shkuar mbi 80%! Persa I perket kryebashkiakeve ,jane te gjithe te korruptuar ku flamurin e mban Lali fiku,kurse palloshi shantazhon Lelin e Vlores pse nuk iu bind per te kandiduar per deputet! Po ka turp me te madh per kete idiot qe organizon koferenca ne Vlore me Fate servicing duke sjell krybashkiak nga vendet e rajonit dh servilat kryebashkiak te tij dhe nuk mer pjese ne kete konference kryebashkiaku I Vlores ????????

  8. KURVAT PATRONAZHISTE VAZHDOJN TE LEHIN SI GORE. PARA DISA JAVESH BASHKIA SHIJAK RIHAP PER TE DISATEN HERE APLIKIMET PER TERMETIN O KARAKURVA . ATO PO VJEDHIN JU THONI ULSIU RAM PEDERASTI ETJ ETJ.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *