• |
ide | kryesore

Alibeaj në një realitet tjetër: Mazhoranca nuk i ka 71 vota për Presidentin e ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditPas përfundimit të mbledhjes me deputetët anti-Berishë në PD, Enkelejd Alibeaj bëri një deklaratë të çuditshme.

Pro-amerikani deklaroi se mazhoranca nuk i ka 71 votat për të vendosur për presidentin e ri. Alibeaj shtoi se është detyrim i pozitës që të mos bojkotojë procesin.

Gjithashtu theksoi se sapo dolëm emrat, që ishin propozime fillestare, mazhoranca u tërhoq.

“Është detyrim i opozitës të mos shmangej, të mos bojkotonte. Është një sfidë që duhet ti shkojmë përballë, këto janë sfida dhe gjithmonë duhet të përballemi. Mazhoranca kurrë nuk i ka 71 vota, me çfarë i ka? Me tre mandate të Tom Doshit, me dy mandate të Aqif Rakip, apo me të tjerë që i ke pas qelisë, me një raport të DASH që godet besoj që është detyrim ky i yni për të marrë pjesë në proces dhe në proces marrim pjesë me dëshirën që të zhbëjnë atë kulturën e vogël të bojkotit që nuk eci. Të krijojmë një kulturë të re dhe të futemi me të me moral. Ne u ofruam me një dokument me ca rregulla të thjeshta. Sapo emrat që ishim thjesht propozime fillestare dolën , ditën tjetër PS , tërhiqet, Rama u tërhoq”, u shpreh Alibeaj. ©Lapsi.al 9 Comments

 1. Mendoj se Alibeaj nuk eshte idiot deri ne kete pike . Nje njeri i lexuar dhe me nje barre eksperience politike mbi supe nuk mund te nxjerr nga goja “xhevahire? te tille nese nuk ka nje domethenie keqdashese brenda llojit .
  Kam frike se mos ndoshta se bashku me te gjatin tone po pregatisin nen rrogoz zgjedhje te reja te pergjithshme.
  Do thoni ju pse e bejne ? Ka vetem nje motiv , sepse po u bene zgjedhje te reja me shume probabilitet Berisha dhe krahu i tij humb sepse nuk jane te pregatitur dhe strukturuar akoma ashtu siç duhet . Humbja behet edhe me e sigurt sepse Meta eshte akoma president dhe nuk e ndihmon dote .
  Humbja e Berishes e largon nga lider i partise dhe rrjedhimisht e nxjerrin jashte nga politika .
  Shpresoj te gaboj por arsye tjeter une nuk gjej .

 2. Opo kaq budallenj i bejne shqiptaret ky mostra .O te dh…… shkollen qe ke mbaruar , cfar po thua se mazhoranca nuk i ka votat te thuash kete tregon legenlleku i ketyre mostrave nuk paska kufi.O sahan lepires i Kimetes mazhoranca ( duam apo nuk duam ) i kan 77 deputet e keni legjitimuar qe kur njohet zgjedhjet e votuat bashke me mazhorancen zgjatjen e komisionit te vetingut.O zagar tani mazhoranca ka 97 deputet sepse 20 deputet i ke ti more qafir .Lerini filmat se jeni bere te neveritshem

 3. Koment enveristesh, cinizem alla sllavizem. Pro amerikani Alibeaj…. Lapsi e vetepranon se pozicionimi dombabisto-berishist eshte edhe antiamerikanizem. Rrofte Shqiperia properendimore, lavdi Amerikes

  1. Kur thote ky pro amerikani enveriste
   Për ne me vjen me dhi
   Në 45 vjet sna dhënë triska fronti na thoshin keta prindërit e këtij pro amerikanit i mbani sytë nga perëndimi . Del ky tani dhe thotë antiamerikane
   Ky Alibeajn është aq i pafytyre sa kur ishte ministër i vinte në rresht ish të përndjekurit në një zgiqe mbas ministrisë për të marrë një dëshmi.ça bëri ky për ish të përndjekurit kur sberi dot gjë si ministër do bëj si nënkryetar i komanduar.keto që thashë vlejnë edhe për berishën .Po të donin do kishim hy me kohë në be po janë tre pjesët e bajges ppsh që e mbajnë vendin peng .

 4. KY eshte emruari pa afat se kur do zgjidhesh Tjetri nga personi qe fleti gjume ne krye te partis demokratike dhjet vjet dhe Ben SI pare pa asnje got demokrat hajde mere vesh kete por gjerat Kane ndryshuar per mire me krye te pd ka ardhur lideri historic qe futi shqiperin ne NATO dhe hoqi vizat per ne bashki min europian per shqiptaret . do shifni se kush eshte baca uroj qe shqiparet te mo’s knaqen me perrallàt e spiropalla dhe te taopalles qe I bejne fresk ramrrumpalles

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *