• |
ide | kryesore

U arrestua për tjetërsim pronash, digjet zyra e noterit në Sarandë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Gjatë orëve të para të mëngjesit zyra e noterit Aleko Anagnosti, është djehur. Persona të paidentifikuar i kanë vendosur zjarrin zyrës në qendër të qytetit të Sarandës. Autorët kanë hapur portën kryesore dhe kanë hyrë brenda, duket djegur dokumentet.

Anagnosti prej 1 qershorit ndodhet i arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Sarandës. Dy ditë më parë për Anagnostin gjykata vendosi “Arrest në burg” me afat 45 ditë.

Anagnosti është një nga noterët më të vjetër dhe djegia e zyrës së tij i shkakton një dëm të madh qytetit, pasi ai disponon arkivën edhe të noterëve të tjerë që kanë lënë profesionin vite më parë.


1 Comment

  1. Hahahaha e ka bere vete per me zhduk provat. Kellira prej kaq vitesh ne sistemin e drejtesise iu eshte faturuar gabimisht 100% gjyqtareve dhe prokuroreve. Keta minjt notere kane nje pjese jo te vogel. Sidomos analfabetet e fillimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *