• |
ide | kryesore

Del SONDAZHI/ Sa i besojnë shqiptarët punës së SPAK-ut

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
spakVetëm 2 në çdo 5 shqiptarë (39,7%) e vlerësojnë si pozitive punën e deritanishme të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, e njohur si SPAK. 1 në 4 shqiptarë (24,8%) e sheh punën e saj si negative.

Besim te SPAK duket se kanë vetëm mbështetësit e qeverisë së kryeministrit Rama. Thuajse 70% e atyre që e vlerësojnë pozitivisht SPAK-un, kanë votuar PS-në në 2021-shin.

Pavarësisht kësaj, janë më të paktë socialistët që e vlerësojnë si pozitive punën e SPAK, krahasuar me një vit më parë.

Gjetjet janë të anketës së Barometrit në Euroneës Albania, kryer nga MBR dhe Data Centrum në nivel kombëtar me 1000 intervista ballë për ballë në familje, në datat 23 Maj – 4 Qershor.5 Comments

  1. Forumi i sivjetmë dukej që ishte i varfër dhe ndër pjesëmarrësit mbi 16 vjeç, i vetmi njeri në pushtet ishte Ilir Meta.

    Ky kishte marrë me vete dhe Sali Berishën, për të cilin nuk di nëse kishte bërë këtë aplikimin free që më ka ardhur dhe mua në spam, apo e ka paraqitur Ilir Meta si pjes të stafit.Po drejtesia e Plepave te salihut sa perqind ka

    1. Te shker……” librin e shpise ,nuk te ngelet hatri besoj. Kaq sakrifice e ben ti per Rilindjen. Le qe qejf do bojn edhe ato,do ken pak dhimbje,por ja vlen per 1 sufllaqe (do ta postoj copy- paste sic bon ti)

      1. te shkerdhevsha gjithe tribune primitive tenden(nuk te ngelet hatri besoj se ti e do karin) te qifsha dhe dordolecin e vucidolit ne bythe

  2. Besimi te ASPAKU, i cili u krijua per te goditur korrupsionin ne nivele te larta, do vazhdoje te bjete perderisa ky institucion ne vend qe te gjeje prova e te denoje i zhduk ato dhe u mbyll dosjet qeveritareve. Se ndryshe nuk mund te shpjegohet qetesia dhe buzeqeshja ne konferencen “antikorrupsion” e personszheve si Ahmetaj, Beqja, Rama, Spiropali, Gjiknuri and Co. Mjaftonte prania e tyre aty dhe konferenca duhej te quhej e deshtuar. Kurse KAPS-i (i kthyer mbrapxht sepse po ben te kunderten e asaj per te cilen u krijua), mjafton ti vinte drynin dhe ta kthente ne burg ate salle dhe e kishte kryer 80 % te detyres. Gjuante ca edhe ketej nga PD-LSI dhe e mbyllte me nder

  3. SPAK eshte i blere nga dordoleci i vucidolit me parate e vjedhura te shqiptarve dhe eshte e kote te presesh ndonje nje gje nga kjo organizate mafioze e drejtuar nga Kraja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *