• |
ide | kryesore

Zgjedhjet farsë në PS pa votim nga anëtarësia, Rama: Kemi nevojë për gjak të ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama, në kuadër të turit të takimeve për përzgjedhjen e drejtuesve të rinj vendor në 61 bashkitë e vendit, ka vizituar sot Peshkopinë. Në fakt sikundër dihet tashmë, nuk janë zgjedhje ku anëtarësia të votojë kandidatët, por bëhet fjalë për emërim nga një komision i posacëm i ngritur për këtë proces dhe më pas në finale emrat miratohen në Kryesinë e PS. 

“Duke parë mirë rezultatet duke u përpjekur t’i lexojmë siç duhet duke mos u kënaqur me atë që kemi arritur dhe duke shtirë reagimin në proçese ripërtëritëse të PS. Partia është një trup që duhet ripërtërirë vazhdimisht për të qenë në lartësinë e sfidës dhe ka nevojë vazhdimisht për gjak e energji të reja, për të parë përtej pikës ku ka mbërritur.

Edhe këtë herë e kemi nisur menjëherë pas zgjedhjeve të shkuar situatën në të gjitha bashkitë dhe nuk është rastësi që këtë herë procesi i zgjedhjeve në parti është ndryshe e ka një risi si rezultat i një analize të brendshme dhe një vendimi të marrë në Kongres. Është shumë e rëndësishme të rrisim shkallë e përgjegjësisë në anëtarësi lidhur me arsyet se përse jemi pesë e kësaj familjeje, qëllimet, aspiratat dhe ëndrrat e njerëzve që kjo parti duhet të përfaqësojë.

Ndaj është e rëndësishme që procesi të zhvillohet deri në fund me krijimin e mundësisë për këdo ka ambicie për një rol në parti. Siç kemi rënë dakord kudo që kemi kandidatura të mira që vlerësohen nga Komisioni i Posaçëm për të bërë seleksionimin e tyre dhe qëllon që kandidaturat janë edhe një grua edhe një burrë, ne do të vijojmë në drejtimin e partisë me bashkë drejtim,

Kudo ku organizatat janë të bashkë drejtuara me barazi gjinore, rezultatet janë më të mirë”, u shpreh ai.54 Comments

 1. Po ben pastrimin e fundit te PS nga socialistet e vertete. Edhe po te duan Brace dhe te tjeret, ta harrojne se mund te jene me pjese e PS. Sot ne PS ligjin e ben Rilindja dhe patrozhanistet.

  1. Brace rri ne PiS per meshire. Ska turp. I mbaruar.
   Ska Parti te tij ku te fuse koken, vete rri per meshire te PiSi i rames.
   Rames kta lloj i sherbejne mire per fasade. Emrin e ka akoma PiS.

 2. Rinia nuk eshte si pleqte e rrjedhur qe mashtron ti o i gjati ine, kane sy me te hapur qe as Erion pederasti bashke Belinda konkubinen nuk i mashtron dot! Nga ekonomia e perbashket qe falimenton u vjen fundi diktatoreve si ty, qe bere ate qe s’ka bere as Enveri duke kthyer ne prone private te kompanive fantazme qe krijon mjeshtra gruaja juaj ne prone tenden! Ti 5 mund ta kapesh per justifikim por ajo do ta haje burgun, pa merak ti e di egersine e USA kur nuk i duhesh me!

 3. Rama ka kerku gjithmon angazhim nga te rinjt e barazi gjinore qe te perfaqsohen te gjith ne parti duhet frym e re per te ec perpara

  1. Duhet me shume rini qe angazhohet e me shume gra qe te kemi nje perfaqsim sa me te gjere. PS ka kerkuar gjinje kete

    1. Po ja mbeshtesni njeri tjetrit o prostituta patronazhiste?
     Liburin e shtepise ku ta keni o kurva pa dinjitet

 4. Shume e drejte. Nje parti qe u jep mundesi personave te rinj qe kane deshire te angazhohen ne politike te japin idete e tyre inovative

 5. Partia qe po u jep mundesin te gjithve te rinjve te angazhohen ne politik kjo sjell dhe frym te re ne parti dhe risi te reja,suksese te gjitheve kandidateve

  1. Sa me shume frym te re te ket partia aq me e gjall eshte shpresoj qe keto zgjedhje te aftojn akoma dhe me shume partin me popullin

   1. Parti,enver,jemi gati kurdoher!
    Ju shofte boja o fare e keqe,si nuk u bete njehere njerez me dinjitet,bishti qenit,bisht qeni mbetet.

 6. Me vjen mire qe jeni nje parti qe kerkoni gjithmone te rinj plot me ide per te sjelle risi ne parti. Shpresojme shume qe te fitoje me i miri

 7. Mendoj se ka te drejte sepseangazhimi i te rinjeve do na ndihmoj dhe ne. Te rinjte jan me prane popullit dhe problematikat me te cilat perballemi prandaj kjo zgjedhje esht e mire

 8. E pse jo kush do qe te merret me politike mund te angazhohet. Ka shum te rinj te afte per te qen aty dhe per me teper i njohin problrmatikat tona nga eksperienca e tyre e keshtu i japin zgjidhje lehtesisht. Ku ka me mir se gjaku i ri ne parti

 9. Pjesmarrja e kandidateve te rinj esht nje gje goxha e mire sepse idet e reja e cojne vedin perpara dhe jo si opozita qe kan zen rehat ata barkderrat aty

 10. Dibranet dine te vleresojne z rama sepse jemi njerez te zgjuar dhe e shikojme se kush punon per vendin , mos e vrit mendjen se e ke te fituar tek ne

 11. wellcome too bayern sadio mane a cka per tna bo nder ky ne pz bro i qoft qe e blen e blen dhe lir 32 miljo hallall

 12. Po sa anues ne politike jeni ju te lapsit , jeni bere balte duke share nuk ia vlen me te lexojme lajme tek ju , beni gjithshka per vemendje

 13. Zgjedhje fallso ben vetem saliu i cili njeher deshte ta merrte me dhune pastaj u kujtua ti bente tamam zgjedhjet kshu qe mos flisni kot

 14. Rama esht nje njeri qe e ka cuar ps ne nivele te tjera dhe kto zdhjedhje ska ku i merr fars se nuk i hyjne ne pune ai eshte kryetar

  1. Pse ka ngel ndonji socialist puro ne ate qe e quan ps?
   Une shoh nje bande ku krimi i te gjitha llojeve lulezon ne çdo stine.
   Siç duket ky lulzim i se keqes ju duket “nivel tjeter”,zhvillim,po ne fakt vetem majat e krimit keni arritur.

 15. PS eshte nje parti qe gjitheperfshirese dhe transparente me qytetaret, gje qe na ka munguar per vite me rralle nga ana e qeverive te meparshme

 16. Populli eshte i vetedijshem kush i merr mandatet me deshiren e qytetareve, dhe kush i merr me dhune. Ne diber eshte investuar shume dhe eshte bere nje pune kolosale nga partia socialiste

 17. Jo vetem PS por cdo parti ka nevoj per gjak te ri ama PS po e mer mundimin te prezantoje emra te rinj ne politike

 18. Cdo parti ka nevoj her pas here per frym te re me ide te reja sesht se ka noj cudi as shpikje ktu. Vec PD zgjedh prap Saliun qe vec shkatrroj e vodhi e sesht ngop akoma

 19. Gjithmon partia ka nevoj pergjak te ri per ide te reja dhe fuqi te re kjo gje e focon dhe e afton akoma dhe me shume me popullin

  1. Suflaqet qenkan liruar fare sot, gjithe patronazhistet e Spiropalit qenkan leshuar me komente duke lavderuar liderin global.
   Spiropalizim+patronazhist=Rilindje mavi.
   Ky regjim e ka bere qe te ikin shqiptaret rrugeve te botes sikur te ishin afgane. Pas 30 vitesh renie te komunizmit akoma patronazhistet e sigurimsat qeverisin kete vend.
   Kanabizimi e droga ka qene suksesi i vetem i rilindjes, e ka kuptuar bere kere vend Kolumbine e Europes.
   Vazhdo o popull i lodhur brohorit Parti- Edver jemi gati kurdohere!

  1. Dibrani eshte pa din e pa iman.
   Si nje pjese e madhe e asaj qe quhen tradhetare dhe ky vend i ka me bollek.

   1. Dibranet quhen dibraj, jane njerezit me skuthe e te paburreri ne gjithe hapesiren shqipfolese. Jane njerezit me te Tyre., servile e spiune ne shekuj.
    Ata meritojne Shukriun e famshem, dhe te tille jane Ulsiu, Sadriu, e soji i tyre.

 20. Dibranet quhen dibraj, jane njerezit me skuthe e te paburreri ne gjithe hapesiren shqipfolese. Jane njerezit me te ndyre, servile e spiune ne shekuj.
  Ata meritojne Shukriun e famshem, dhe te tille jane Ulsiu, Sadriu, e soji i tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *