• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rama i pret rrugën për të takuar Biden, shikoni si shtrembërohet Stoltenberg

-Instant, Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të funditSamiti i NATO-s në Madrid sot i dha Edi Ramës një rast për të mos u humbur.

Kryeministri shqiptar shfrytëzoi dy momente për të biseduar me njeriun më të fuqishëm në tokë, Presidentin e Amerikës.

Ndryshe nga afrimi i dytë, afrimi i parë i Ramës me Xho Bajdenin nuk duket se bezdisi askënd, veçse vuri në pah hutimin karakteristik të kohëve të fundit, që presidenti i moshuar shfaq rregullisht.

Por teksa i afrohet për së dyti Bajdenit, pasi shkrepën foton zyrtare të samitit, Rama duket se e bezdisi shefin e NATO-s, Jens Stoltenberg që ndodhej mes të dyve. Me një lëvizje dore dizaprovuese dhe një fytyrë të shtrembëruar, Stoltenberg i gjendur i tepërt mes të dyvi bëri dy hapa pas dhe iu bashkua kancelarit gjerman Olaf Scholz. ©LAPSI.AL 78 Comments

  1. Lodhu njecike me shume, mos nderro vetem germen e pare te emrit,. Apo jo tea-rea. Nje sufllaqe e ke merituar per sot, tani luaj per kosin e darkes. E

 1. Nuk ja preu rrugen Rama. Ishte nje lutje e presidentit Biden per te biseduar me Ramen.Gruaja e Bilalit i ka zet fotot po s’ja prishte dot pr Biden

  1. Nxirrini nje kenge tjeter tani si ajo qe kishte nxjerre ai b*lja. Edi Rama dhe Joe Biden, Jane miq qd nuk ndahen, Jane miq per koke miq, Sebashku me shokun Vucic…e

   1. Ai sillet si nje bari i pagdhendur vetem qe te hutoje budallejte si ti! A e di ti qe gazetari i TV shteterore, qe jepte kroniken e arrijes se kryetareve te qeverive ne Madrid nuk e njihte Doçin tone dhe tha ; oh me falni nuk e njoh kush ehte ky qe arriti tani por shume shpejt do e marrim vesh, ja ky eshte edveri ine, qe nuk e pjerdh njeri, futet ne mes te udheheqesve te tjere sepse nuk ka cipe, dhe ata per miresjellje i japin nje buzeqeshje! Dhe budallejte ketu ngazellehen me pras ne bithe!

   1. Qyqja mor Don i paske standartet lart…pallegjati nuk njeh ligjet,(te vendit i shkel non stop) kundershtoj rregullat ne avionin per USA ne lidhje me masken derisa e detyruan me forca policie….NORMAT njerezore????? ca jan keto????

 2. Mos nxirrni lajme qe sduhen qe jan shume palidhje Rama thjesht eshtw duke komunikuar me te dhe duket qe ai nuk eshte bezdisur fare nga kjo gje

  1. Gonorre e ktistaq monster perdhunuesit.
   Ngaqe amerika po mbeshtet keto specie monstrash….
   Pranaje perendimi kamarre tatepjeten dhe kushedi ku do perfundoje njerzimi kur vendosen vemjet me te urryera ne zemren e Natos.
   Dhe botes qyteteruar.

 3. Lajmet me idjote qe mund te kem lexuar po ci keni keto more se lat nam. Si nuk pash nje lajm qe pergezon ramen qe mer pjese ne keto takime qe per ne jane shume te rendesishme.Turp per median.

  1. Ne fakt duhet nje lajm qe pergezon ramen,por jo per takimet,se ato jane mush e zbraz,por per rolin e jashtezakonshem ne rritjen e korrupsionit,eshte merite e tij,apo jo?
   Nuk ju vjen zeri ju kur ka tema te tilla,ktu beni namin se qenka teme pa lidhje.
   Lidhja duket ne ate qe i dashuri juaj eshte po aq servil ndaj nderkomtareve,sa jeni dhe ju ndaj tij.
   Kaq!

 4. Rama eshte nje lider
  i zoti qe ka perdorur momentin me
  se miri per te folur me
  zotin Biden, nuk ka nevoje per lajme te tilla

 5. Rama eshte nje lider
  i zoti qe ka perdorur momentin me
  se miri per te folur me
  zotin Biden, nuk ka nevoje per lajme te tilla!

 6. A sa bukur cfare gazetaresh ka ne kte vend.Me siguri jane ata qe e kane mare shkollen ne kohe te berishes me lek e me mik.Pergezime per kte lajm te deshtuar.

 7. Sdo e kisha besuar kurre si lajm sepse Rama njihet per respektin dhe edukaten qe i tregon te gjtheve dhe njeriut me te thjeshte.Here tjeter ju sugjeroj te shkruani lajme qe vlejne per dicka.

  1. Respektin? Edukaten?
   Aman se na çuditet o vemjet e dreqit!
   Si ka mundesi qe i atribuoni vetes pikerisht ato qe jo vetem nuk i keni,por i keni shpallur si shfaqje te huaja.Ai qe eshte i edukuar,i respektueshem,i ndershem,etj,shihet si budalla nga ju.
   Keni shkaterruar perfundimisht çdo vlere qe mund te kemi patur,fatkeqsi qe jetojme ne nje mjedis te tille.

  1. Politike eshte o shoqja Jeta. Do i degjosh lajmet sot dhe neser per miqesine qe lidh Biden matufin me Rame drogmenin

 8. Kesaj i thone fshati digjet portalet krifen. Ne vend qe te bejne lajme serioze po na dalin me keto lajme jo profesionale e pa ldhje.Lereni Ramen n pun t vet e permiresoni punen tuaj.

 9. Si ka mundesi qe perpiqi te nxirrni keq ramen me cdo kosto dhe per me teper me gjera qe nuk qendrojne. Ate e kane votuar shqiptaret dhe del aty te na perfaqesoj ne. Ca jeni ju anti shqiptare????? Ne kosh te plehrave e keni vendin. Ptu fare e keqe. Siu ndave shqiptarise.

 10. Brigada Fugeshpumit paska dale me goditje te perqendruar sa here publikohen lajme per Ramazon dylberin. Ju qifsha robt ju dhe Rames bashke.
  Rama: Zoti Biden me mbani mend?
  Brandon: Mos je ai thonjepapreri qe jetonte poshte urave ne Paris dhe e solli Sorros ne Shqiperi?
  Rama: Fiks ai jam , pse thone njerezit qe ti vuna nga dementia?
  Brandon: te njoha nga era shurres qe mban

 11. E mban mend kur te kam sjelle Saimir Tahirin dhe ti kishe hyp maje tavolines??Te kujtohet kur erdha me cunat e mi Ahmetaj e co??Tani Saimiri eshte ne burg por dhe Tigrit po i afron dita !! Keto jane fjalet qe udheheqesi I jone I tha dhe Ai u habit shume!!!

 12. Ashtu si të gjitha aksionet e mëparshme edhe ky miting është pjesë e operacionit mediatik për të treguar që tashmë PD është e Berishës. I tillë ishte kongresi i dhjetorit, zgjedhjet në PD, gjyqi i Gon Zhukrit, votimet e marsit ku nuk u morr vesh sa ishin vota të PD, sa të LSI dhe sa të PS. I tillë është edhe mitingu i 7 korrikut.Ne proteste o shpellkare se ju shkerdhen grate e vajzat salih karaxhic berisha

 13. Zot i madh na ruaj i preu rrugen thon sikur jan kalamaj po ca lajmi esht ky me qafsh ju skeni ca beni si e si ta beni ramen te duket keq

 14. Ndryshe nga Berisha qe paguante shume per te bere qofte nje foto me kreret e shtete te huaja Rama diskuton gjate me ta pa pasur nevoj te paguaj

 15. ne keto raste i del qyl fotoja se zakonisht lobojne per nje foto qe nga luli tek piktori meta etj …….qe te kenaqen ndjekesit ketu ne shqiperi qe keta udheheqes te medhenj globale si rama ,meta ,luli dhe berisha jane faktore te rendesishem ne politikeberjen boterore …lot lot skerbytha komplet ,larva pas asnje lloj karakteri

 16. Ironia e Desada Metajt me Berishën: Ti ke popullin me vete, pse je shqetësuar për ca deputetë që s’të ndjekin,shpellkaret nuk e kane pare salihun te komunikoje me asnje nga politikaten e botes vec fotove zyrtare prandaj jane duke masturbuar me foton qe salihu ja nxorri lakuriq se dhe vete salihu masturbohesh njelloj si shpellkaret e vet

  1. Saliu ti I pa emer I thua sal (sal+i-hu )pra ti o nuk njeh shqipen ose do I hu nje hu e ka Sala per mamin tat dhe CA hujn te tjer I ka ngrene nga sekretarit ibyros se ndermarrjes dhe dole ti bastard 100% qe mbreme u gdhive Tek pallati I saimir tahirit

 17. “FOTO HISTORIKE: Sot PD kërkoi, që burgu i Spaçit dhe i Tepelenës të shpallen Muze Kombëtar.

  Mos harroni tek burgu i Tepelenës të vini këtë foto si kujtim me shënimin: “Kjo ishte qelia ku u burgos për herë të parë një kryetar opozite, me urdhër nga Presidenti Berisha”,O Pall shpellkar ne certifikaten origjinale te dt 15.07.1934 emri eshte Salih Ram Berisha por ky komunisti i enverit e afroje daten e lindjes me te enverit dhe emrin e beri Sali,por ti vazhdo dashuroje salihu dhe dil ne proteste se te shkerdhej fisin po nuk dole

 18. qëndrimi i tij dyshues ndaj gjithkujt që merr “guximin” t’i afrohet qoftë dhe për ta mbështetur apo krijuar aleancë me të, në këto momente të “vetmisë së madhe”, i shpallur “non grata” familjarisht nga SHBA dhe i izoluar nga BE e të djathtët e PPE. Por është dhe një “sindrom” i krijuar gjatë 25 viteve kur Berisha ishte anëtar dhe sekretar i PPSH në kohën e diktaturës, kur për të mbijetuar apo depërtuar në “Bllok”, duhej të bëje sytë katër, por dhe të “sakatoje” ndonjë duke e internuar apo dëbuar jashtë Tirane.

 19. Rama: Keni të fala të përzemërta nga miku im Vuçiç!
  Biden: Të falemnderit! Kush je ti?!
  Rama: Jam Rama, ai që e quajti Trampin sharlatan…
  Biden: Oh ç’ia bëre mirë. Po, si ia drodhe Obamës?
  Rama: Kollaj, i dhashë 85 mijë $ shoferit, ai ua dha Demokratëve.
  Biden: Qenke i s’ëmës…
  Rama: S’e kam lehtë. Ai Saliu më mërzit.
  Biden: E fusim në listën e zezë.
  Rama: E keni futur tashmë.
  Biden: E heqim nga lista dhe e fusim prapë.
  Rama: Ashtu qoftë.
  Biden: Më sill një çaj të lutem.
  Rama: Po unë jam kryeministër…
  Biden: Çfarë the?!
  Rama: E doni me limon…?

 20. Berisha është kriminel i ftohtë të vret e s’të qan. Është shpallur non grata.

  Për interesat e tij dhe të familjes dhe për këtë kërkon të nxjerrë popullin në rrugë.

  Dhe për këtë që është më ironike do shkoj dhe Ilir Meta me Monikën krahë për krahë.

 21. Dosja në SPAK/ Muharrem Berisha pronar fiktiv i godinës së LSI? Biznesmeni i ‘fuqishëm’ rezulton inspektor pyjesh, dyshime për biznesin e mermerit në Berat Ku ka mbiemer berishe vjen arome kufomash

 22. përkrahësit e militantët e orës së fundit, inatçinjtë e të gjitha ngjyrave dhe luftëtarët e paepur të rrjeteve sociale që shajnë nga mëngjesi në mbrëmje, do të sfidojnë të enjten hallin tetëvjeçar të liderit anemik që iku, duke u ngjitur pas një halli të ri disamujor të liderit historik që po vjen. Me këtë protestë merr udhë opozita e tipit të ri, që për paradoks në krye ka liderin e tipit të vjetër.Salihu di ti tregoje lulzimes se ta mora partine pas protestes ky do jete dhe suksesi i salihut ne proteste,do beje gjoja sikur shane ramen per te degjuar lulzimja dhe drejtesia,partia eshte Toke e Xanun

 23. Sot Berisha e ka të domosdoshme të shkaktojë dhunë, s’mund të shkojë sot në shtëpi me një fitore më të vogël se 8 janari. Nëse shkon me më pak rezultat se herët e tjera, atëherë ka humbur PD-në. Nëse ka humbur PD-në duhet të fillojë zmbrapsja e tij. Është një ditë e frikshme, mund të ketë skenare për të shkaktuar viktimë brenda radhëve të PD. Nuk kthehet në shtëpi pa një trofe. Berisha i humbur që i humbur është, çfarë do humbasë nëse shpallet hero përmes një viktime”.

 24. Sali Berisha i izoluar, i dërrmuar dhe i pashprese për të udhëhequr sërish Shqipërinë, kërkon të hakmerret ndaj gjithkujt për izolimin e tij, për burgosjen për së gjalli të tij dhe familjes së tij, si familje hajdutësh dhe minues të demokracisë.

 25. Revanshi dhe gjuha e helmët e Sali Berishës ndaj atyre që mendojnë ndryshe nga ai, nuk e bën atë të ndryshëm nga Sali Berisha që bënte paqe dhe marrëveshje, p.sh. me Fatos Nanon dikur. Në tjetër i shpallur “armik” i madh, me të cilin u puth pa të keq më pas
  Veçse këtë herë, me një PD që e përçau dhe sakatoi, siç deshi dhe për aq sa e do, e vetmja fitore e Sali Berishës është ajo ndaj “armiqve të brendshëm”, si në komunizëm.

 26. “Edhe perlat që prodhohen në thellësi të oqeanit, në vetvete janë infeksion i midhjeve. Ata njerëz në protest janë perla. Sali Berisha vijon të jetë infeksion i rëndë i politikës dhe shoqërisë shqiptare”

 27. Berisha akuzon kryebashkiakun Erjon Veliaj se është përgjegjës për vdekjen e punëtorit 65-vjeçar në Manzë të Durrësit, në kampin e Muxhahedinëve.

  Por ne fakt rezulton se kampi është në autonomi totale nga pushteti lokal apo qëndror në Shqipëri dhe mbahet me paratë amerikane.

  Edhe vetë Berisha ka fshirë postimin pas blofit me këtë denoncim, pa lidhje me Bashkinë Tiranë.

 28. Ne fakt kjo tregon qartë për karakterin e tyre. Për frikën që kanë për milionat e fshehura në tregtinë e boronicave, të lojrave të fatit apo dhe dyqane në bllok. Për këto dhe të tjera akte të paligjshme në kurriz të shqiptarëve është shpallur familjarisht non grata. Sali Berisha ndoshta e ka harruar se kur vinte gjoba me pushtetin e tij dërgonte familjarët për ti mbledhur. Ndërsa tani kur qajnë familjarisht për gjobat e pamarra nxjerrin gratë e botës e fshihen pas fustanit të tyre.

 29. fabula e padisë në Francë duket se ishte thjesht një përrallë për të vënë në gjumë fanatikët e Berishës, pasi duket se nuk ka pasur asnjë padi e as proces kundër SHBA në Paris.

  Ndërkaq, dje në Parlament, Berisha përveç sulmit ndaj dy trupave qeverisëse të gjyqësorit KLGJ dhe KLP, tha një akuzë të rëndë, madje penale, kur shqiptoi se gazetari Kastriot Myftari ka humbur jetën si pasojë e ambasadores se BE-së para pak vitesh, Romana Vlahutin.

 30. Deri këtu kishte arritur varësia e qeverisë ndaj Fazlliçit. Arsyeja ishte e thjeshtë; Fazlliçi ishte klienti kryesor i Argita Berishës. E bija e kryeministrit shiste pronat e ish pronarëve, ndërsa Fazlliçi i blinte. Por pushteti i Damir Fazlliç mbi qeverinë e Sali Berishës nuk mbaron këtu. Sali Berisha i ka vënë në dispozicion sekserit serb edhe Këshillin e Sigurimit Kombëtar. Fazlliç, me porosi dhe ftesë të Sali Berishës ka marrë pjesë në mbledhje të Këshillit të Sigurimit në Tiranë. Ky ishte edhe skandali më i rëndë kombëtar në atë kohë.

 31. Në një hark relativisht të shkurtër kohor, sekseri serb, Damir Fazlliç, u bë i famshëm në Shqipëri nga Sali Berisha, si simbol i aktiviteteve të dyshimta, i grabitjes së pronave në bregdetet, si urë lidhëse mes familjes Berisha dhe qarqeve të Beogradit, për monopolin e importit të energjisë, për kapjen e naftës dhe gazit, për tenderat e rrugëve, për pastrim parash etj. Një herë kur prokuroria shqiptare tentoi ta ndalonte, ajo u përball me ofensivën e qeverisë së Berishës dhe të gjitha institucioneve të kontrolluara prej saj.

 32. kur Hajdari protestonte ndaj Berishes, gusht 1995. Dhe ja c’ka thënë:

  “Azem Hajdari mbetet një bashkëpuntor i sigurimit të shtetit, një shërbëtor i Ramiz Alisë. Duke gjykuar mbi faktet e jo mbi fjalët kemi të drejtë të themi se kishim dy Azem, ai i mitingjeve që bënte gjëmën, kurse ai në jetë që bëhej mik me Irakli Koçollarin, e sigurimsa të tjerë, dehej sa nuk kontrollonte se ç’nxirrte nga xhepat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *