• |
ide | kryesore

Farsa me zgjedhjet në PS, Kryesia zyrtarizon sot emërimet e kryetarëve të degëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditPartia Socialiste ka nisur mbledhjen e Kryesisë, ku i pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama. Fokusi është tek përcaktimi i kryetarëve të PS në 61 bashki. Në mbledhje do të ketë një raportim nga kryetari dhe drejtuesi i komisionit të posaçëm zgjedhor, Blendi Klosi dhe më pas do të shkohet tek vendimet finale. Kësaj radhe PS nuk zhvilloi zgjedhje sipas parimit një anëtar një votë. Gjithë procesi ishte një farsë me kryetarë që në finale janë thjesht të emëruar. ©LAPSI.al

 23 Comments

  1. Nje parti e organizuar e cila ka punuar fort qe ky proces te jet sa me transparent dhe gjithperfshires per kantidatet

  2. jemi te sigurt qe do te realizohet nje takim pozitiv duke pare dhe analizuar gjithe procesin qe partia socialiste kaloi ne kete rrugetim.

  3. Mendoj qe ky proces esht shum i nevojshem per energji te reja ne partine socialiste gje qe sjell nje fryme bashkpunimi midis anetareve te saj

  4. cdo produkt final vjen si pasoje e mireorganizimit dhe transparences qe kjo parti ka pasur ne cdo takim ,,, suksese kandidateve !

  5. Gjate gjithe kesaj kohe u be nje organizim i duhur i ketyre zgjedhjeve. Dhe jam i sigurt qe jane njerezit e duhur per ta cuar Shqiperine perpara.

  6. Ju si parti bete nje organizim shume te mire te zgjedhjeve duke u dhene mundesi dhe personave qe kane deshire te merren me politike te jene pjese e saj

  7. e ty te lumt o edi Rama se e ke ndritur ket vend ke dhene super investime ne cdo aspekt dhe me keto zgjedhje ke fituar besimin e shume qytetareve.

  8. I uroj suksese kandidateve ne postet e tyre te reja dhe ne kontributin qe do i japin Shqiperise per zhvillimin e saj te metejshem

  9. qëndrimi i tij dyshues ndaj gjithkujt që merr “guximin” t’i afrohet qoftë dhe për ta mbështetur apo krijuar aleancë me të, në këto momente të “vetmisë së madhe”, i shpallur “non grata” familjarisht nga SHBA dhe i izoluar nga BE e të djathtët e PPE. Por është dhe një “sindrom” i krijuar gjatë 25 viteve kur Berisha ishte anëtar dhe sekretar i PPSH në kohën e diktaturës, kur për të mbijetuar apo depërtuar në “Bllok”, duhej të bëje sytë katër, por dhe të “sakatoje” ndonjë duke e internuar apo dëbuar jashtë Tirane.

  10. Patronazhistë pederasta. dhe kurvat që shkërdhehen në bordelot e Tiranës po shkruajnë elozhe për këtë organizatë kriminale rilindje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *