• |
ide | kryesore

Spoti zyrtar i 7 korrikut: Mos thuaj “ç’më duhet mua?!”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Partia Demokratike zyrtarizon spotin e protestës së 7 korrikut. Me mesazhet kyçe ‘Shqipëria në rrezik’ dhe ‘mos thuaj: ç’më duhet mua?’’, spoti rithekson motivet e protestës dhe kërkon daljen nga apatia shoqërore.

Protesta e Frontit të Shpëtimit Kombëtar do të zhvillohet të enjten më 7 korrik para Kryeministrisë duke rikthyer përballjen politike në vend.

Kryetari i PD, Sali Berisha, në një tur intensiv takimesh me aktorë shoqërorë ka kërkuar bashkimin rreth kauzave kombëtare si shpopullimi, çmimet e larta, ekonomia në rënie dhe shkombëtarizimi nëpërmjet Ballkani të Hapur.


26 Comments

 1. Une nga 7/7/7 jam ne protest te vazhdueshme .
  Ejani te gjithe te shporrim kryeqelbesiren .
  Po jetojme nje skllaveri moderne .
  Nuk kemi se çte humbasim perveçse prangave te kesaj skllaverise moderne
  te dhuruar nga sekti antishqiprar i qelbesirave mavi .

  1. Vertete, Cme duhet mua te dal per hallet e Babit te Zenit dhe Argites, per non gratan e Sali Berishes qe shkaterroi e vodhi pronen privata dhe publike, lejoi ndertimet pa leje dhe shpiku legalizimet, masakruesin e territorit, Berishen e Sudes, Vebiut e Gerxhalliut, Berishen e 97, Gerdecit e 21 Janarit. Berishen kunder Rambujese e furnizimit me nafte te makinerise serbe te luftes, matrapazin e detit me Greqine, krijuesit te Universiteteve kjocka…… Jo nuk dal kurre per Berishen. Dal ne cdo proteste kunder perversit Rama por kurre per te rcikluar te KEQEN.

   1. Ti ske per te dale kurre se je mësuar si skllav, une kam dale dhjetëra here kundër saliut dhe do dal edhe kundër rilindjes. Po ke dinjitet del gjithmonë, po ske rri ne shpi

    1. Skllav te liderve perverse shqiptare jeni ju, sklleverit e Enverit, Saliut, Rames, Metes & co, njerez pa memorje, miope, hipokrite, servile te peshtire, idiote deri ne vdekje. Une jam njeri i lire, dua progres dhe jo regres, ju recediviste te se keqes doni qe edhe femijet tuaj ti lini nen pushtetin e Shkelzenit dhe Zahos. Zoti na shpetofte nga soji juaj.

  1. Nese prisni qe Shqiperine ta shpetoj Berisha, jeni pa shprese si dhe une. Te gjithe keta bashke e katandisen kete vend ne kete situate. Kete vend e shpeton vetem Rinia, sidomos ajo studentore . Sindikatat jane te blera, shoqeria civile eshte e shitur dhe ajo, nese prisni permbysje nga Pano Sokua i Thurjes dhe nga Adriatik Lapaj, jemi te mbaruar. Pyesni njehere, a paguhen keta kur shkojne ne studiot televizive, si analiste qe punojne per xhepin e tyre dhe helmojne popullin. Nese paguhen, sa paguhen, une e di qe paguhen por nuk di sa paguhen. Hani buke e domate me djath lope dhe heshtni.

   1. E ke degjuar shhprehjet : gozhda del me goshde dhe helmi del me helm ? Ne nuk po luftojme per berishen por do e perdorim ate per te mposhtur hijenat dhe çakenjte mavi dhe per te vendosur rregulla loje e te bejme ndryshimet qe kerkon nje shtet i se drejtes . Kjo proteste eshte per shqiptaret . ti duhet te jesh atu jo per berishen as per politiken por per familjen tende , shqiperine dhe sidomos per ndryshimet qe do jene e duhet te jene kundra polities se deritanishme.

    1. Dmth…
     Me bershin te ndiekim ramen.
     Pastaj…
     Me ramen te ndiekim berishen.
     E keshtu edhe nja 30 vjet te tjera.
     Sa te s’qut. Jan keta miltantet.

    2. I paemër 03/07/2022 te 15:07 – ti ose je idiot ose kric. Nuk po lufton per Berishen por po e perdor ate. Kush je ti qe po perdor Berishen? Si è ke emrin? Kush te vjen nga pas? Berisha po perdor idiotet e vendit me IQ te ulet dhe deshperimin popullor per te ardhur ne pushtet qe ai dhe familja e tij te clirohen nga nongrata.

     1. o kari i kuq po edhe ai po luan lojen per veten e tij dhe ne per veten tone .kush i thote vetes shqiptar ne 7 korrik duhet te jete ne shesh . kush ka IQ partie si puna jote le te ngroh vezet se skllav linde e skallav do vdesesh .

 2. E dum shqiprin si gjiri I lalzit .Qiky osht slogani fantastik qy do ti ngrej krejt shqiptart n protest kundra bllokmenve t rames se Zi t vuqiqit ,krimit ,drogs.Rama ,bone shqiprin si gjiri I lalzit ose ik ,ik ik .

  1. E bukur kjo ” E duam shqiperine si kurvat dhe horrat e Gjirit te Lalzit” fut mrena edhe Ramen qe i pelqenje njalat ne Lalz.

 3. Po pyes, deputeti Boci i PD tha ne studio se ne Proteste do jene 30 mije vete. Them une nga rrethet do jene minimun 15 mije vete, pra duhen 340 autobuze qe ti sjellin ose 240 autobuze dhe 1500 vetura. Me cmimin e naftes, vlera mesatare e biletes vajtje-ardhje eshte 15 Euro. Atehere shpenzimet vetem per bileta shkojne 225.000 euro. Protesta fillon ne oren 19.00 por kur mbaron nuk dihet. Por keta njerez duan dhe te hane, se per te fjetur nuk dime. Pra duhen mbi 400 mije euro per nje proteste.. Por dhe 240-340 autobuza nuk jane ne inventar. Proteste ne pike te vapes, dhe ne korrik veshtire te sigurosh pjesemarrje. Berisha tha ne Opinion se Rama nuk rrezohet me vota, kete mendim kam dhe une. Atehere si do behet, me dhune do hiqet. Akoma do vazhdoj ky popull te perjetoj trazira, dhune dhe shkaterrime?!. Edi Ramen e heq vetem SHBA-ja dhe SPAK-u. Por nga ana tjeter thoni dhe nje fjale te mire per Edi Ramen, a ka bere ndonje pune te mire. A na la Berisha me luge floriri api argjendi dhe Rama na coi ne ndryshk. Secili eshte ne te drejten e vete te gjykoj.

  1. Nese ti pranon nenshrtimin duhet te skuqesh per fjalet qe thua . Bej edhe ti detyren tende , lufto edhe ti per familjen e femijet e tu nese ndihesh i vjedhur e i dergarduar nga politika . protesta nuk eshte per berishen por kunder mavive dhe te gjithe politikaneve dhe politikave te deritanishme . protesta eshte per ndryshimet dhe vendosjen nje here e mire e rregullave te loje . Ku me i mir te fitoj dhe me i zgjuari te drejtoje e jo anasjelltas , tja leme pusjtetin krimit dhe mafies .

   1. I paemër 03/07/2022 te 15:11 – cfare llogjike. Protesten e ka thirur Saliu. Ajo eshte qe te permbysi Edin dhe te bjeri Saliun ne pushtet. Mos shkoni pas kryeshpifesit numer 1 ne Shqiperi, njeriu i piramidave, dhunes, Lazaratit te droges. Vetem nje parti e re apo shoqate jopartiake mund ta mobizoje me te vertete kete popull. Pas Saliut prape – asnjehere, kurre

    1. Iku koha fajin e ka saliu , iku koha jo protesta se me protesta nuk perfiton asnje , iku koha nuk duam protesta politike por nga shoqeria civile qe eshte kap per fyti me koh e me vakt . Iku koha e frikacakeve , shqipria e shqiptareve , vdekje e tradhetareve

 4. Komente. Me nivel te lart idiotesie.
  Protesto jo per berishen, po kunder mavive. Hahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahaha.
  Kush ja gjen shpjegimin kesaj, eshte me nivel te lart IQ.

  1. Po o kari i kuq po . ti je mesuar lypsiar , lepires , zvarranik e kurrizdale . nuk ke se çpret nga qelbesirat mavi perveç grevthyesit . Skllavi do vetem prangat pa to i duket vetja i çuditshem . It je nje skllav .

 5. ne jemi ne plazh duke thekur pallen e karit me dashnoren … Protesta eshte per shpellkaret qe duan byrek me dhalle

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *