• |
ide | kryesore

Berisha betohet para flamurit dhe i drejtohet Ramës: Kurrë s’do ta falim votën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha se ndodhet në shesh për t’u betuar se nuk do t’ia falë kurrë votën Ramës.

Më tej, kreu i PD premtoi se do të garantojë fjalën e lirë për shqiptarët, duke shtuar prerë se askush nuk do të guxojë ta prekë atë, pasi në të kundërt do të mjerohet.

“Edi Rama, jemi sot këtu për t’u betuar për këtë flamur, se votën kurrë nuk ta falim. Mos luaj me votën, sepse jemi të vendosur të mos frenojmë kurrë. Jemi të vendosur të bëjmë cdo sakrificë, që burrat dhe gratë, djemtë dhe vajzat e Shqipërisë, të votojnë me dinjitet, të votojnë të lirë. Edi Rama, ti këto kohë, këto vite, je treguar armik i fjalës së lirë, armik i egër i fjalës së lirë, ke përdorur metodat e frikës dhe terrorit për t’iu mbyllur gojën shqiptarëve. Jam këtu pë të garantuar shqiptarët se fjala e lirë do të jetë motoja jonë, do të jetë beteja jonë dhe ata që guxojnë të prekin fjalën, do të mjerohen. Në këtë shesh, disa oratorë folën”, u shpreh Berisha.5 Comments

  1. Ti as ja ke falur voten Rames dhe as nuk do ja falesh por deri tani vetem se ja ke vjedhur dhe kete e dime shume mire ne. Ndersa Rama nuk ka nevoje fare per voten tende se ate ja jep populli.

  2. Voten Edi Rames ja jep populli o shpellkar vucidoli Edi Rama ka nje milion votues ndersa ti ke 4000 malok te trashe dhe injorant

  3. Sali Berisha i izoluar, i dërrmuar dhe i pashprese për të udhëhequr sërish Shqipërinë, kërkon të hakmerret ndaj gjithkujt për izolimin e tij, për burgosjen për së gjalli të tij dhe familjes së tij, si familje hajdutësh dhe minues të demokracisë.

  4. Piktorin ku ta kesh ti patronazhist plehre
    Edhe guret e shtepise si e ku ti kete ky UDBashi i qelbet qe prek FLAMURIN tim me ato dur te qelbta prej sllavo mongoli
    MORE VESH REEEEEEEEE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *