• |
ide | kryesore

Avioni merr zjarr gjatë uljes në pistë, pasagjerët në panik

Arkiva, Lajme, PlanetPasagjerët e një avioni të kompanisë “Spirit Airlines” kanë kaluar momente paniku, pasi ai shpërtheu në flakë kur u ul në pistën e aeroportit ndërkombëtar të Atlantës në Georgia. Sipas mediave ndërkombëtare, zjarri në avionin e nisur nga Florida erdhi për shkak të tejnxehjes së frenave, gjatë uljes në pistë.

Ekipet e evakuimit shkuan menjëherë në pistë dhe fatmirësisht asnjë prej pasagjerëve nuk mbeti i lënduar.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *