• |
ide | kryesore

Mungesa e opozitës në çeljen e negociatave. Berisha akuzon Ramën si frikacak

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
berisha


Sali Berisha i është përgjigjur Edi Rama për deklaratën e djeshme në Bruksel se nuk di kush është kush në anën e opozitës, duke justifikuar mungesën e një përfaqësuesi të saj në konferencën e parë ndërqeveritare për hapjen e negociatave.

Sipas Berishës mohimi nga ana e Ramës është shenjë e frikës. “Mohimi është forma ekstreme e lepurit në bark. Frikes”, shkruan Berisha mbi videon ku shfaqet kryeministri.

Ky i fundit dje tha se mund të kishin bërë një ndryshim për të ftuar një ose më shumë përfaqësues nga opozita, por shtoi se kanë një problem që nuk lidhet me Brukselin.

“Mund të bënim një ndryshim për të ftuar një përfaqësues apo edhe më shumë se një nga ana e opozitës. Por kemi një problem që nuk është një problem i Brukselit dhe nuk është një problem për t’u trajtuar në Bruksel, që ne nuk dimë kush është kush në anën e opozitës”, tha Rama një ditë më parë.


24 Comments

  1. Palloshi gjate qe ben si “lider” boteror nderkohe qe esht me vota te vjedhura ne krye te vendit me te korruptuar dhe te lodhur te europes sigurisht ndihet i tmerruar nga rikthimi i trete i Doktorit pasi perballe tij i ka ditet e numeruara ne pushtet. KAQ.

 1. Une do te thosha eshte e kunderta.
  Te injorosh Saliun eshte trimeri mbasi me pas do te perballesh me gjithe llumin e shoqerise nga te cilen priten krimet me monstruoze morale dhe fizike.
  Per te ilustruar kete mjafton te shikosh reagimin e atyre qe Brenda PD-ke tentuan ta injorojne.

 2. Je njeri per tu ardhur keq per ato cka thua o njeri i deshtuar. Shqiperia ne kohen tate ishte shume keq e le popullin “pertoke” per cdo gje asnjeher se ndihmove e tani flet kot ne lidhje me ramen

  1. Patronazhisto, IPja jote dhe pajisja jote u kapen. Je ne liste tani. Sa te bien komunistet, do ta hash sa krahu, mbaje mend

 3. Mire beri qe nuk ju mori ju atje se ju si gjithmone do shkonit per te sabotuar. Por ti je dhe Non Grata dhe ne nuk duam te prishim maredheniet e mira me partnerin tone kryesor SHBA.

 4. nje nder te kerkojme rrasi ne burg berishen dhe meten dhe ti ngelesh ne histori,futi ato plehra ne burg le te vuajne te gjith bemat qe i kan bere ketij populli e presim me padurim kte dite,perndryshe ne rast se jo atehere je i perlyer edhe ti,tung

 5. nqs ka njeri qe eshte frikacak je ti o Non Grata qe ke mbushur breket nga vendimi i DASH Dhe ne enderr te del Edi Rama

 6. Hahahaha o berish o non grata a u zgjove nga gjumi a?! Po ik mor burr i dheut ca flet gjona t kota. Frike thot!!!! Skeni vend dhe skeni pse tjeni pjes kur ju do trrapi juve joooo… rama ka kerkuar shum here qe te jeni ne nje tryez por skeni dasht ju . Kshu qe mbylle gojen

 7. Si mund te thuash frik mor burr i dheut! Cdo gje cfare u realizua dhe qe te gjithe ne krenohemi sot eshte fale ounes se palodhur dhe vendosmerise qe z.rama ka pasur per te miren e SHQIPNIS Tone!

 8. O sali o budalla ik e merru me ndenji nongrata tjeter se me ramen smerresh dot ai esht nivel tjeter do na fusi ne europe

 9. Kur do marre fund ky tersllik per kte vend xhanem,,,ne fakt po i vjen dita,,,vetem me kta lafaraket e komenteve qesharake si i behet.
  E shikojne valle veten si jane katandisur?
  Duket sikur gati-gati si nje lidhje e çuditshme qe po te ndaloje i pari se marruri fryme,ndalin te gjithe,tru nuk kane,vetem sa gjallojne ashtu budallallekshe.
  Krenohen idiotet se po vidhen,mashtrohen,injorohen nga mengjezi ne darke,shohin zhvillime dhe suksese,si duket drogohen dhe shohin haluçinacione se nuk mund te shpjegohet ndryshe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *