• |
ide | kryesore

Berisha bën përgjegjës Ramën për arrestimin e Hashim Thaçit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi sot në Kuvend se Hashim Thaçi u arrestua për shkak se u fut nga Edi Rama në spiralen e ndryshimit të kufijve të Ballkanit.

Teksa diskutohej projekt-rezoluta për të deklaruar si të pabazuara pretendimet e Dick Marty për trafik organesh në Kosovë dhe Shqipëri, Berisha deklaroi se Rama i sugjeroi Thaçit të takonte Putinin.

“Kur djemtë e Kosovës derdhnin gjak, kur Adem Jashari shndërroi Prekazin në Krujë të vërtetë, Rama shiste ikona të vjedhura dhe spiunonte emigrantë në Paris. Këtë e ka thënë Fatos Nano. Është deklaratë e Fatos Nanos. Për sa i përket arrestimit të Hashim Thacit duhet tu them të vërtetën: në procesin e arrestimit të tij qëndron një trinom Kremlin- Beograd- Tiranë. Ky e mori e futi Thacin në spirtalet e ndryshimit të kufijve në Bakllkan, i sugjeroi Thaçit të shtrëngonte duart me Putinin.

Ky me Ymerët dhe Klosët e tij janë burime shpifjesh të pafundme. Rama futi udhëheqjen e politikës së Kosovës në një spirale që ndikoi në procesin e arrestimit të tyre. Unë do diskutoj më vonë për të gjitha të vërtetat e hetimeve dhe raportit të Dick Marty. Ky që do të bëhet tani patriot, me Baton Haxhiun janë dy promotorët e arrestimit të udhëheqjes politike të Kosovës. Këta ndërmorën fushatën e asgjësimit të gjykatës ndërkombëtare që tregonte indirect s epo përpiqen të fshehin fajësitë që nuk ekzistonin.

E di që në çdo variant del thjesht një argat dhe vasal i Aleksandar Vuçic. Sepse e di që në çdo samit është i damkosur si argat i tij, jo për Kosovën, përkundrazi për planet e Vuçiç, përpiqet në çdo samit t’i bëj retushin. Këto janë një aspekt. Aspekti tjetër është 7 korriku. Kurrë s’e keni parë në këtë platformë të shpërfytyruar siç ndodhi kësaj here. Qëndrimi ynë është pa diskutim ai që ka qenë gjithmonë. Unë e kam shprehur dhe do ta shpreh jo këtu, në OKB, në PE, në Këshillin e Europës.” – u shpreh Berisha.17 Comments

    1. Po o bole po fajin rama e ka dhe per kte dhe per 21 janarin dhe per luften n ukrain kurse ti ke me pak mekate se murgeshat

  1. Shko provo njhere mos heq statusin e lartet qe ke si non grada ne amerik pastaj akuzo ato te tjeret, ti je prdiner fare o sali o kar muti

  2. Rames Rames veja fajin po ti je nje cop krimineli o berishe qe vetem ke vrar njerez pse sja pohon vetes kte gje

  3. per cdo gje ti fajeson kryeministrin, po pse nuk thu naj llaf t hajrit per pjesen e cceljeve te negociatave psh

  4. Ti je rrot kari o malok i ndyre Kujton se me genjeshtra dhe intriga do kalosh lumin po e ke kot Non Grata do te ngelet ne kurriz deri sa te vdesesh ne qelite e Recit

  5. Sali ke qene dhe do mbetesh nje injorant irritues per shqiperine boll dem i bere aq vite sa ndejte ik tani dhe fli gjum se sje per kte pune

  6. Sa here do thote saliu keshtu brockullash e presim nga ai tani kete e mira per te gjitha mediat do ishte ta injorin se harxhoni serverin kot duke postuar per te

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *