• |
ide | kryesore

Berisha deklaroi se PD nuk merr pjesë në betimin e Presidentit Begaj, Alibeaj futet në sallë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Demokratike, FirmatPërplasja në PD vazhdon.

Ndërsa Sali Berisha deklaroi se Partia Demokratike nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e betimit të Presidentit Bajram Begaj, Enkelejd Alibeaj sapo u fut brenda selisë së Kuvendit.

Përplasja mes dy grupeve në PD është e qartë edhe në raport me qeverinë që prej fillimit. Ndërsa PD-ja e Berishës bojkotoi shoë-in e takimeve të Ramës për zgjedhjen e Presidentit, Alibeaj mori pjesë.

Edhe pse ai nuk u pyet në fund për emrin, sot Alibeaj bëri çka kishte thënë, se grupi i tij brenda PD-së do të merrte pjesë në betimin e Begajt, njeriut që Edi Rama zgjodhi për President.

Nga ana tjetër, Berisha e cilësoi ditën e sotme si ditën kur në shqipëri rivendoset monizmi i plotë. ©LAPSI.AL 

Lexo më tej: Berisha bojkoton seancën për betimin e Presidenti Begaj: Sot rivendoset monizmi i plotë 4 Comments

 1. Alibeajnuk eshte i PD,ka shume kohe dhe eshte nje ndyresire e shitur si shefi i tij,l.b !
  Monstrat,tradhetaret,hijenat,sherbetoret ndaj regjimit nuk kane te soaur ne kete vend!
  Skandalet ne kete palo vend nuk kane te ndalur dhe monstra qe i thote vetes dhe i persekutuar i bashkohet edvin rames,zoti veprofte mbi te !

 2. No koment, ata jane deputete te mazhorances prej kohesh, Basha, Bardhi, Alibeh, Tabaku ne mos e ndonje tjeter qe nuk u shfaq sot per te qene hienr e tyre brenda PD, por qe dihet. Askush nuk dyshon me per tradhetine qe ata i bene votes se demokrateve. Me mazhorancen ndjehen mire, kurse te demokratet nuk guxojne tu afrohen. Keto jand fakte.

  1. akuzat dhe dekretet e Londrës politike goditen në një gjykatë britanike.
   Po Saliu?
   Saliu i godet në hapësirë dhe në media të Shqipërisë. Njëlloj si Envet Hoxha që i godiste me gazetën e tij Zëri i Popullit.
   Historia përsërit vetveten. Sigurisht.
   Po pse, edhe nongratën britanike në një gkykatë fantazmë do ta godasë Saliu?!
   Sigurisht. Se nuk ka guxim politik ta godasë në një gjykatë në Londër. Nuk e pjerdh me njeri shpellkarin salih,bejn gjoja sikur e duan por prasin ne bythe ja fusin te gjithe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *