• |
ide | kryesore

Ndryshimet në qeveri, Alibeaj: Lojëra të Ramës për të larguar vëmendjen nga korrupsioni

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
KQZEnkelejd Alibeaj komentoi ndryshimet e bëra sëfundmi në qeverinë Rama.

Teksa i ka cilësuar si lojëra me shkarkime ministrash, Alibeaj thotë se këto janë manovrat e fundit të kryeministrit për të larguar vëmendjen nga e vërteta.

Statusi: 

Lojrat me shkarkime ministrash janë manovrat e fundit të Edi Ramës për të tërhequr vëmendjen nga e vërteta e hidhur: kjo qeveri është përgjegjëse kryesore për katandisjen e Shqipërisë në këtë gjendje.

E për këtë, veç ministrave marionetë, përgjegjësia kryesore mbetet e njeriut që frymëzoi, drejtoi dhe sot zboi (si shumë të tjerë para tij) bashkëpunëtorë që bashkë me të, mbajnë përgjegjësi direkte për korrupsionin galopant që ka mbërthyer Shqipërinë.

Ftoj SPAK që ndërkohë të vijojë punën për hetimin e të gjitha aferave, dosjet e të cilave presin gjykimin dhe vënien para drejtësisë të përgjegjësve kryesorë të aferave të mëdha korruptive.

Vetëm gjykimi i drejtë dhe i pavonuar i këtyre dosjeve do të mund të vërë në vend drejtësinë e munguar dhe para përgjegjësie penale të gjjthë ata që për vite me radhë u majmën në kurriz të shqiptarëve.30 Comments

 1. Shume e vertete. Ca nuk ben Rama per te hequr vemendjen nga ai kur eshte ne faj. Qe nga skandali me qindra milion euro te vjedhura, Rama po luan rolin e populistit, qe shan edhe vete rilindasit,sic beri teater pardje me kryebashkiaket,,qe me demek ky po mbron hallin e popullit nga hajdutet ,qofshin dhe hajdute brenda partise se tij

  1. ti alibeaj qe perdor emrin e opozìtes me dy tre deputet nga mbrapa , dhe neperkemb ate qe shqiptaret e pane ne drit te diellit nuk ben gje tjeter veçse ja ben me interesante lojrat mikut te vuçiçit , shiko veten se je thjesht nje nga elementet dekorativ te lojes ….8

   1. ky alibeaj eshte nje lapanjoz.nese te kane votuar demokratet,duhet te punosh kunder psikopatit.nese i ke shitur,karriera jote ne politiken shqiptare ka shkuar drejt ezaurimit.

  2. Shko erre pederast muti. Kush te pjerdh ty. Flet ky morracaku ne emer te opozites. Moterqir i shitur te kinezja mutit.

 2. njerezit e berishes dhe saliu vet nuk e kuptojne qe te fitojne besimin e qytetareve nuk do te thote te shash partine socialiste por te besh nje pune ne nevoje te qytetareve.

 3. ca thua ti m po shih njeher punen qe ka bere pd dhe krahasojini mashtrimet tuaja me punen e vertete te bere nga rama dhe qeveria e tij

 4. Rama ben mir qe shkarkon keto qe nuk zbaton detyrat e tij ose i ka perfunduar ato me sukses prnd mos flisni kot

 5. Ky do vere mu ne pidh te Kurves tij.E vuri Lulushi me Kimeten dhe edi veten Kryetar .Ike lapangjoz ike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *