• |
ide | kryesore

Tensione në protestë, qytetarët përplasen me policinë

-Instant, Lajme, Të funditTensione në protestë, teksa qytetarët janë përplasur me policinë.

Situata ka sjellë dhe frikë te fëmijët e pranishëm që kanë nisur të qajnë. Përplasja ka zgjatur pak minuta, teksa policia është vendosur gardh për të mos lejuar avancimin e protestuesve.

Një i moshuar në protestë i është afruar oficerëve që bëjnë rreshtin e parë të kordonit, gjatë momentit të tensionit duke thënë: “Unë jam 72 vjeç. Nuk ju vjen turp. Jeni bërë bashkëpunëtorë me krimin. T’ju vijë zor që mbroni këta hajdutë”.3 Comments

  1. Nderkohe Udheheqesi me siguri po jep ndonje koncesion te ri ne keto momente te veshtira per Byrone……

  2. Sali Berisha e Ilir Meta kanë shtrënguar sërish duart, të shoqëruan nga enturazhi i ri. Qesharake ose jo, gjykojeni vetë. Por janë po të njëjtët që qeverisnin bashkë kur vranë katër protestues me pushkë. Jo me skaf!

    Pasi i vranë, njëri i quante horra agjentë me çadra pistoletë, e tjetri kokëpalarë!Shpellkari i salihut trimi qe mer vajzen kalaqafe nga frika e policise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *