• |
ide | kryesore

Arrestohet shqiptari që vrau pastruesin e fabrikës në SHBA

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditMediat amerikane shkuajnë se policia ka arrestuar një shqiptar të identifkuar si Astrit Bushi. 48-vjeçari shqiptar është vënë në pranga nga autoritetet pasi akuzohet për vrasjen e një kolegut të tij.

Sipas të njëjave burime ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur më 11 gusht në një fabrikë të General Motors në Oakland. Autoritetet thanë se Bushi sulmoi dhe vrau kolegun e tij Gregory Robertson i cili punonte si pastrues në fabrikë.

Shqiptari u vu në pranga nga policia vetëm pak metra larg vendngjarjes. Viktima kishte punuar në fabrikë për rreth 7 muaj. Shqiptari nuk ka rrëfyer ende motivet që e kanë shtyrë drejt krimit të rëndë.

Familjarët në gjendje të rëndë financiare kanë hapur një llogari online për të mbedhur para pëe funeralin e viktimës. ©LAPSI.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *