• |
ide | kryesore

Rama intervistë për median franceze: Pas 10 vitesh do të jemi në BE

-Instant, Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median franceze “Francesoir” ku ka folur mbi rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE-së dhe përparimet e bëra që prej shkëputjes së vendit nga komunizmi. Në lidhje me këtë, Rama ka thënë se pas 10 vitesh Shqipëria do të jetë në BE.

Si e shihni Shqipërinë pas 10 vitesh?

Pas 10 vitesh, ndoshta do të jetë në BE, nëse BE mbetet siç është tani. Në fakt, bota sot ndryshon shumë shpejt, mjafton të shihni situatën aktuale. Pa tragjedi, pas 10 vitesh, Shqipëria do të jetë në BE dhe ne do të bëjmë gjithçka për t’a arritur këtë.”19 Comments

 1. Po te levizesh ne cdo cep te shqiperise, degjon vetem 4-5 emra qe Rama i ka fal cdo gje me cdo lloj me manovre apo me ligje nga me absurdet. Shume e rrezikshme, madje jo vetem per vet PS , por dhe me shume per keta biznesmene qe s,prodhojne asgje per shqiperine.
  Shqiperia eshte i vetmi vend ne ballkan qe nuk eshte futur asnje investitore dhe qe nuk prodhohet asgje

  1. Ti je jeveTurke muti po nuke u larguane Ed Rame Turke Erdogani Dhe Sali Gerdeci dhe ilir hajduti spiuni kurre ne në Evrope jo. Tek lindoret dhe Turqit e Anadollit të shqip folceve po

  2. To be an enemy of America can be dangerous, but to be a friend is fatal.” — Henry Kissinger thotë:

   To be an enemy of America can be dangerous, but to be a friend is fatal.”
   — Henry Kissinger

 2. Vazhdo o gjigand. Askush s ka pas vizionin tend.
  Le te pellasin idiotet. Se pune tjeter nuk kan.
  Po nese pas 10 vitesh, nuk arrin te na fusesh ne be. Ateher duhet te largohesh.

  1. hahahahahaaaaaaaaaaaaaa
   10 vjet i ka vete e 10 nga partonazhistet
   po sna fute ne BE pas 20 vjetesh harram e paç o pallosh

 3. Ne do ta dij ky rrot kari per shqiperin
  Ky do si te rjep lek per kulisherit e tija si nje rrac spiune qe eshte
  Edvina krrristaq spiuni

  1. Ka mundësi të jemi në diktaturë totale duke zhdukur gjithë partitë dhe vetëm Ps do të jetë dhe me emër të ndryshuar PKB(Partia komunistë e bllokut)

  1. E shtyt per tetotr tani, permbysjen qe do bej i riu sali.
   Ne tetor fillojn shirat. Shtyjeni nga prrilli se eshte dhe me bukur.

 4. Mjafton te lexosh marrezite ne komentet-lavde per Ramen qe te kuptosh se perse shqiptaret e deshen dhe ndoqen Enver Hoxhen.

  Tek Rama ata kane gjetur kopjen…
  Fatkeqet jane ata qe kuptojne me shume se propaganda…

  1. Ate them dhe un c gjen te keta.
   C ka rama me shume se saliu?
   Pse nuk doni salin more kopuk.
   Ai ka mare dhe dekorata te larta keto vite, nga partneret tane me te rendesishme. Si njeri i pa perlyer me korrupsion, dhe si fanar ndricues per demokracin.
   Njerz mos mirnjohesa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *