• |
ide | kryesore

Zhdukja e Vis Martinajt/ Artan Hoxha: E kapi një skuadër me uniformë, çfarë dukej në VIDEO-n e shumëpërfolur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditZhdukja e Ervis Martinajt vijon të mbetet mister. Gazetari Artan Hoxha ka nxjerrë detaje të reja nga ditët e fundit që Martinaj është bërë i gjallë nëpër Tiranë.

Hoxha u shpreh në studion e lajmeve në ABC, se hera e fundit që është parë Ervis Martinaj, ka qenë në “trekëndëshin e Bermudës” Tiranë-Fushë Krujë-Durrës”. Sipas Hoxhës, Martianj në mbrëmjen e 9 Gushtit të këtij viti ka shkuar në një banesë të një personi shumë të fuqishëm, duke kërkuar të bënte aleancë me të. Por në këtë banesë papritur kanë shkuar një skuadër me uniforma si të skuadrës speciale të policisë. Në një moment ka shkuar edhe një mesazh në familjen e Ervis Martinaj duke u kërkuar që të bëjnë kujdes së mund të ketë kontrolle në banesë.

Sipas Hoxhës skuadra me uniformë speciale të policisë është prerë në besë dhe është shitur nga ata që e kishin ftuar në banesë. Skuadra në fjalë e kanë marrë Martinaj dhe e kanë transportuar në një vend të sigurt ku e kanë torturuar. Për këtë ngjarje thuhet se në botën e krimit ka qarkulluar edhe një video ku shihet një person, por nuk dallohet qartë nëse është në të vërtetë Ervis Martinaj. Në një fragment në këtë video personi që duket në të, thuhet se u ka ofruar 50 milionë euro personave që e kanë rrëmbyer vetëm që të lirohet.

“Video u tregua si trofe i kundërshtarëve ndaj Ervis Martinajt. Duhet verifikuar zëri aty se i kujt është. Pamja ishte e mjegulluar”, tha Hoxha.

Lexo më tej: Artan Hoxha: Ervis Martinaj bleu dy vila përballë shtëpisë së Edi Ramës në Surrel! 

Sipas tij ka ndodhur një tërmet në botën e krimit dhe gjithçka që nisi në vitin 2018 duket se është finalizuar gjatë kësaj vere dhe gjatë dhjetë viteve të ardhshme do të kemi një panoramë tjetër të krimit të organizuar në vendin tonë.

Hoxha ka shtuar po ashtu se skuadra që dyshohet se ka marrë Ervis Martinaj, ka dalë vetëm 5 herë në qarkullim dhe në këto lëvizje goditjet kanë qenë precize.9 Comments

  1. Nuk po dallojme shtetin nga banditi , keshtu na katandise o te katandist Zoti nje here e mire o pallosh muti.

  2. Ky katunari qe pretendon se eshte “gazetar” ka te drejte deri diku. Ai eshte thirrur per tu “sqaruar” por eshte prere ne bese. i kane dhe 5 milione dollare thone ne kembim te lirimit por dhe personi qe ka dorezuar leket tjone e kane qeruar. Keshtu thone nuk e di sa e bertete eshte dhe mbrapa kesaj qendrojne njerez te fuqishem. Ketij i hedhin ndonje therrime informacion sa per te marre ndonje lek neper televizione

    1. Nqs vertete e kane vrare, i bie qe ky nuk eshte kurre me i rrezikshem se ato qe e kane rrembyer dhe vrare. Edhe per vrasjen e kusheririt te tij ne media flitej qe menyra e ngjante me teknika komandosh. Thjesht per leke i bie qe komandot vrasin, presin e djegin ne Shqiperine tone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *