• |
ide | kryesore

Meta publikon fotot e kullave te Liqeni: Kur padrejtësia bëhet ligj, rezistenca bëhet detyrë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
dea, meta,Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka publikuar dy foto nga zona e Parkut të Liqenit në kryeqytet, në dy intervale kohore të ndryshme, e ku shihen ndërtimet e kryera.

Meta thotë në statusin e tij në rrjetën sociale se Rilindja në pushtet po shkatërron gjelbërimin e shpresën, e këto foto janë dëshmia.

Postimi i Ilir Metës:

Rilindja në pushtet do të thotë shkatërrim i gjelbërimit, i shtetit, ligjshmërisë dhe i shpresës.
Fotot janë demaskimi asgjesues se ç’ndodh kur sekti i Rilindjes uzurpon 100 për qind të pushteteve.
“Kur padrejtësia bëhet ligj, rezistenca bëhet detyrë.” – Bertolt Brecht.

 2 Comments

  1. Athere mos ecni bythazi por beni revolucion . Por mos kerkoni rrotacion pa ndryshime kushtetuese dhe pa rregulla joje . Dilni me platforme , ndryshime dhe ndeshkime dhe mos na tregoni ate qe ne e shohim dhe e prekim perdite. Ndryshimi duhet te filloje nga ju , mos kujtoni se miletit i ka ardh ne maje te hundesh dhe do behet me ju . Edhe ju ka pare dhe e dine se çmall jeni . Nese del vetem me referendumet apo se kandidatet i zgjedh vete baza athere keni bere vetem nje verre ne uje . Nes nuk garantoni ndryshime rrenjesore dhe thelbesore edhe ju si basha do perfundoni . Duhet e zeza ne te bardhe dhe jo pallavra .

  2. E paska kopjuar bukur…
    Quando l’ingiustizia diventa legge, la resistenza diventa dovere! cit. Bertolt Brecht

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *