• |
ide | kryesore

Viti i ri arsimor/ Durrësi 2% më pak nxënës në 9-vjeçare dhe 8% në shkollat e mesme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditDurrësi e nis këtë vit të ri me 2% më pak nxënës në ciklin 9-vjeçar dhe 8% në atë të mesëm.

13 shkolla, kryesisht të ciklit të mesëm, do ta zhvillojnë procesin mësimor në turnin e dytë në shkollat pritëse, sepse ende nuk janë rindërtuar.

Për të tretin vit radhazi, rreth 4700 nxënës do të zhvillojnë mësimin pasdite, ndërkohë që 3 vite pas tërmetit janë rikonstruktuar dhe ndërtuar nga e para 17 shkolla e kopshte, që mirëpresin 7993 nxënës që e zhvillojnë mësimin në kushte bashkëkohore.5 Comments

  1. Me zemër i kishin sjell poooo skan ku me i çu…Durresi aktualisht nuk ka gjimnaze…!
   Duhet te jete rasti i vetem ne planet….nje qytet me 250 mije banor pa shkolla te mesme…
   Se lali Fiku tha qe termeti me tamam ra ne TR dhe Timonieri u Madh i hudhi leket per fushate atje…
   Perpara drejt fitoreve te reja me ne krye Rilindjen!

 1. Dosja e Berishës është shkruar fletë- fletë dhe orë pas ore. Sa ka kryer një krim Berisha- aty në fletë është shkruar. Ky ka kryer krime pa fund, jo vetëm për dosje, por shpirtrat e të vrarëve prej tij i dalin natën e nuk e lënë të vërë gjumë më sy…. Sa herë ka spiunuar Berisha, spiunuar në dëm të Amerikës dhe vendit të vet, aq fletë janë shtuar në dosje. Sa herë ka tentuar të lidhet me vendet dhe agjencitë e vendeve armike ndaj Amerikës, aty është shtuar fleta. Berisha e nisi në Arabinë Saudite, Bahrein dhe Malajzi…, dhe e përfundoi me Rusi e Iran.Dhe ne itali kishte renie ne shkolla,emigracioni ben pune e vet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *