• |
ide | kryesore

Hetimet për Teatrin Kombëtar, SPAK merr në pyetje Hervin Çulin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditSPAK merr në pyetje Drejtorin e Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, si pjesë e hetimit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Çuli u thirr për të dëshmuar në cilësinë e personit që ka dijeni për çështjen.

Çuli është paraqitur në SPAK që në orën 9 dhe ka qëndruar për më shumë se 2 orë në Prokurori.

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar është duke kryer hetime për shpërdorim detyre gjatë procesit të miratimit të vendimit dhe ekzekutimit të tij duke e finalizuar me prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar mëngjesin e 17 majit 2020.

 

Hetimi nisi pas kallëzimit të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit të bërë më 31 dhjetor 2019 dhe 23 janar 2020.
Kallëzimi i bërë nga Partia Demokratike në lidhje me këtë çështje i është bashkuar këtij procedimi penal.4 Comments

  1. Ervin leshin????Ka byth SPAK te mare te pandehur Edvinin????? Po nuk ka both, te japin doreheqen dhe te ikin ne shtepi! Edvini eshte burimi I te gjithe paligjshmeris ne ate vend!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *