• |
ide | kryesore

Berisha: Rama dhe Baton Haxhiu e dinë ku është Ervis Martinaj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
martinajSali Berisha bëri sot një deklaratë të fortë, teksa tha se kryeministri Edi Rama e di se ku është Ervis Martinaj.

Ky i fundit është shpallur i zhdukur nga familjarët e tij, të cilët pohojnë se kanë humbur kontaktet e tyre me të.

Në një deklaratë para grupit parlamentar të PD-së, Berisha tha se për këtë çështjes të flasë dhe prokuroria, që sipas thuhet se mban një kufomë të ndarë në 6 copa.

“Nuk ka sektor që ky nuk ka shtrirë tentakulat e veta. Ia morën lojërat e fatit Ervis Martinit dhe tani thotë ku është. 

E di vetë ai ku është. Ai ishte biznesmen i lojërave të fatit. Olsi Rama është përfolur si njeriu në hije i lojërave të fatit. 

Shko e pyet Baton Stanishiçin dhe Ymer Çorapen se ata e dinë. A nuk shkruajtën ata se është në gjashtë copa në prokurori.

Një njeri i zhdukur dhe një shtet bandit që thotë se është në gjashtë copa në prokurori. 

Do thoni ju, nuk e tha Fuga, por e thanë Fugat e tij. A ka njerëz më të afërt? A nuk ishte Baton Stanishiçi që na thoshte para tre muajsh se Linda është për presidente. Ai nuk e thoshte nga mendja e tij. Ai është zëdhënës i familjes në këtë formë. 

Po kjo çfarë prokurorie është që thuhet se mban një trup me gjashtë copa dhe nuk bën një përgënjeshtrim? Sepse kontrollohet nga Rama. Nëse është në gjashtë copa, familja njoftohet. Është kod shekullor”, u shpreh Berisha.

Martinaj është shpallur në kërkim, pasi ndaj tij rëndojnë disa akuza pas dëshmisë së Nuredin Dumanit, ndërsa ende policia dhe prokuroria nuk ka rënë në gjurmët e tij.32 Comments

 1. TE GJITHE E NJOHIN SI YMER GELBAZA KELLIRA,KURSE DOKTORI E NJEH SI YMER CORAPA HAH-ANDI BUSHATI E NJEH SI YMER ZAGARI E FRUSTRUAR SEXUAL DHE BYTHELEPIRES I SALI BERISHES DHE EDI RAMES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE BATON HAXHIUT

 2. Po ti o sali e di per vete dhe mendone se e dijne te gjithe, apo do me akuzu dhe batonin tani se ishte me bashen ai.

 3. Ky lapsi ca te thote saliu naj budallik per ramen e merr dhe e ben lajme se ska ca te shkruaj tjeter se eshte portal super serioz HAHAHAHHAHAHAAH

 4. Nuk besoj se ka prioritet kete lloj informacioni Rama po nje njeri si saliu qe ska gje tjeter ne vije me keto idiotesira do merret

 5. Me te vertet per te ardhur keq je o sal se ca behe me ty dhe partin tende, sikur te vije njeher ato ne vij mos te zhdukeni dhe ju si visi

 6. Dolen brigada e patronazhisteve qe shkruajne nje fjali te thate vetem me 4-5 fjale dhe tipari dallues eshte sepse shumica e tyre edhe ate mut fjalie qe bejne si kalama kopeshti me 4 fjale, e fillojne me germe te vogel, pa pike, pa presje pa asgje se per te shtjelluar ndonje opinion te vetin me nje paragraf as qe behet fjale:). Nejse, te ju rroje sa malet Ramzan Rama dhe marte nga ditet tuaja ishalla:)

 7. O Sal nuk mund te vazhdosh me modelin e 91 te beri opozite. Dizinformon krijon panik cfare nuk nxjerr nga ajo hale. Qetesohu dhe shijo pleqerine. Ka ky vend burra dhe gra djem e vajza, qe mund ta bejne kete pune me mire, e ta hedhin Ramen ke shpejt. Me keto sjellje dhe ti dhe Meta vetem ja shtoni Rames kohen e mbajtjes ne pushtet. Na u shpifet

 8. Në historinë e tij personale, Sali Berisha ka qenë sundimtar absolut gjatë viteve 1992 – 1996 ku zotëronte çdo pushtet të mundshëm. Kulmin e arriti më 26 maj 1996 ku pasi ia bëri ferr procesin zgjedhor opozitës së kohës, rrëmbeu gjithë fuqinë parlamentare. Aq shumë i ishte errur logjika për pushtet, saqë ndonëse e dinte se zotëronte më shumë mandate sesa i takonin, sërish refuzoi të dëgjojë rekomandimet amerikane për të përsëritur pjesërisht zgjedhjet në disa njësi vendore të cilat, edhe po t’i humbte të gjitha, nuk e rrezikonin shumicën e tij qeverisëse.
  Ai pushtet i Berishës i dalë nga pseudo-zgjedhjet e 26 majit, nuk u rrëzua nga protestat e opozitës. Me ata ai i kishte mbyllur hesapet më 28 maj ku 300 mbështetës opozitarë i masakroi me bishta lopate në sheshin “Skënderbej”, përfshi këtu edhe liderët e opozitës që i gjakosi dhe i tërhoqi zvarrë. Po të mos ishte rënia e skemave piramidale, të cilat Sali Berisha i kishte toleruar si zhvillim ekonomik, dhe më pas humbja e qindra milionë dollarëve kursime te shqiptarëve shkaku pse këta të fundit patën motiv për t’u rebeluar, ai do të sundonte i qetë deri në vitin 2000. 

 9. Edhe kur zemërimi popullor për humbjen e parave arriti kulmin në janar 1997, sërish Berisha nuk e pa të udhës ta zgjidhte situatën e nderë me mjete politike, por e la të degjenerojë me shthurjen e shtetit në mars 1997. Jo vetëm kaq, por u rizgjodh president pa opozitë parlamentare dhe në kushte shtetrrethimi policor, çka ishte një provokim shumë i rëndë për atë situatë delikate që po kalonte Shqipëria.

 10. çdo njeri që ka probleme me SPAK, do strehohet tek Berisha.

  Veçse ai ka probleme për vete dhe nuk i dihet si përfundon, duke qenë se do thirret si dëshmitar për grabitjen e pronave të kompleksit të Partizanit, me firmë të tij.Ky e ka zhdukur si shume te tjere,pyesni Lumneshin tju tregoje urdherin qe kane mare nga salih karaxhic berisha per ta zhdukur qe ky te bej opozite me policine

 11. Po ky saliu pse nuk merret me te kqiaj e ktij vis martinit se ngeli tu e permen sikur e ka me te vertete kusheri sic aludohet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *