• |
ide | kryesore

Mesazhi i Ramës për Ervis Martinajn: Jua dimë targat e makinave (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
rama-dhe-ervis-martinaj


Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar ditën e sotme një përplasje në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe të shumëkërkuarit Ervis Martinaj i cili rezulton i zhdukur prej datës 10 gusht.

I ftuar në Abc, Artan Hoxha u shpreh se Ervis Martinaj dhe njerëzit e tij kanë sabotuar një takim elektoral të kryeministrit në qarkun e Lezhës. Ai theksoi se kur është kthyer në Tiranë, Rama i ka dërguar mesazh Martinajt duke iu drejtuar si ‘drejtor i basteve të kohës’.

“Një takim elektoral i kryeministrit në qarkun e Lezhës është sabotuar nga Ervis Martinaj dhe njerëzit e këtij të fundit. Kur u kthye, Rama foli për këtë incident duke theksuar se në ato makina që u kishin prishur takimin elektoral ishte drejtori i lojërave të fatit. Madje Rama shtoi: Ne dimë edhe targat, me të cilat lëvizni. Këto nuk i di regjimi, por i di patronazhimi”, tha Hoxha.

Bëhet fjalë për një takim të Ramës, vitin e shkuar ku shprehet:

“Ne e dimë që ju jeni në ato makina. I them edhe atij drejtorit të basteve të kohës, bashkë me vullnetarët që kanë humbur licencat e basteve. Ne iua dimë targat e makinave. Dhe kur them ne, jo regjimi por patronazhimi”, ka thënë Rama.

Lexo më tej: Dokumenti/ Ervis Martinaj u vra, pasi u nxorr në pritë nga një femër 

https://www.youtube.com/watch?v=XhXuyxl9MVw&t=51s


35 Comments

   1. Pyes veten nese tentativa e organizuar per perhapjen e lajmeve fallse apo influencimi i debatit publik nga nje force politike, sic bejne patronazhistet e PS ne kete forum, perben shkelje penale.

 1. Vis martinaj dihet qe se donte raman se ja preu rruge e paligjeshme qe ai kishte prandaj fshihej nga kjo qeveri ai se e dinte qe ramen se korruptonte dot si saliun e like

 2. Tamam mafioz , kryemafioz . Ketij i duhet prere koka me doemos .
  Çdo dekik qe kalon tregon se e keqja po triumfon akoma .
  Çdo dekik qe kalon tregon e metere mend nuk paskemi pa gje akoma .

 3. E ka bo mire punen e patronazhistit aka fuksit kryeministri, e ka bo 35 vjet e kusur me pare, perpara te gjitheve sot.

  Normal qe di cdo gjo, tu gerrmu e orientu fuksat e vet keshtu e shty gjith diten. Normal qe di cdo gjo.

  Prandaj vejne punet e tjera corap. Se vemendja e shtetit ka shkuar te fuksat pauniform.

 4. Ta dine te gjithe mafiozet qe sjane me te forte se populli bravo i qofte qe i shpall lufte drejtperdrejt kryeministrit

  1. Sa cereku i Rames te ishin te gjithe njerezit ne vendin tone qe jane ne pushtet,mos beni lajme te rrema sa për vemendje

 5. Kjo tregon skenarin e vete Rames. Rama e paska hequr qafe Martinajn, jo me shtet, jo me polici, por me patronazhiste (mafioze). Ne qofte keshtu, supermafiozin e paskemi ne krye

 6. Vazhdojnë patronazhist akoma.Mje stil shkrimi sikur i kanë gati me kohë e të regjistruar!!!Sa për Ramën dihet që është kryemafioz e flet si i tillë.

 7. Ketyre patronazhistave lart qe komentojne me emra studentesh u them, Rama urdhrin per vrasje te Martinaj ja ka kaluar Ervin Mata dhe ekzekutuesi i tij eshte Merviol Billo. E dine shume njerez qe pas vrasjes ai eshte shkrire ne vaske acidi. Perfundimi; Rama eshte vrases, dielli nuk mbulohet me shoshe!

 8. E kuptoni ca k/ministri kemi. K/minister qe merret me targat. Nje burre i mencur ka pas thene per “kolltukun” e shtetit: “Ai kolltuk do byt…he qe ta mbash, nuk eshte vetem per te ul byt…hen….. “.
  K/minister qe nuk ka kurajo as te thote te pakten: “Ta tregoj une kur te kalosh le lagja ime….”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *