• |
ide | kryesore

Giorgia Meloni i shkruan letër Berishës: Ju siguroj mbështetje nga qeveria e ardhshme italiane

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditFituesja e zgjedhjeve të fundit parlamentare në Itali, Giorgia Meloni, i dërgon një letër Sali Berishës..

“Afërsia me partinë tuaj është historike. Mbështetje maksimale nga qeveria e ardhshme italiane’, shkruan Meloni.

Më poshtë reagimi i Berishës dhe letra e plotë e Melonit.

Të dashur miq,

Më poshtë gjeni një letër të Kryeministres së ardhshme të Italisë, Giorgia Meloni, e cila ktheu në pushtet forcat e djathta konservatore, aleatë të natyrshëm të mitë, Partisë Demokratike dhe popullit shqiptar.

I dashur President,

Ju falënderoj sinqerisht për mesazhin që më keni dërguar.

Shpresa ime është që fitorja e “Vëllezërve të Italisë” dhe e qendrës së djathtë të mos jetë vetëm përgjigja më efektive e mundshme ndaj nevojave të italianëve, por shenjë shprese dhe inkurajimi për të gjitha partitë dhe lëvizjet konservatore në Evropë që të mos ndalen kurrë së luftuari për vlerat tona të përbashkëta.

Në këtë kuptim, afërsia me partinë tuaj është historike, dhe për ne shumë e rëndësishme, ashtu siç është thelbësore të forcohet miqësia midis popujve tanë dhe të mbështetet sa më mirë rruga evropiane të Shqipërisë. Për këtë pikë të fundit, mund t’ju siguroj vetëm mbështetje maksimale nga qeveria e ardhshme italiane.

Me përzemërsi të ngrohtë, Giorgia Meloni.19 Comments

 1. DO TE BEJ FESTE KUR TE SHPORRET NGA SHQIPERIA SEKTI SATANIST I RILINDJES

  DHE FESTE KUR TE VDES I GJATI PSIKOPAT

 2. Bravo MELONI. E djathta kudo ne bote shihet si shpresa per te larguar njehere e mire globalistet perverse e pedofile si dhe kukullat e tyre

 3. Shoqja Ambasadore, ju lutemi shpjegojani zonjes fashiste talane qe Partine tjeter e ka Shoku Alibeaj dhe jo ki ‘nongrati’.
  Suksese shoqja Ambasadore e Dalluar!

 4. E po u mbyll kjo pune. Tani qe i dergoi kete leter kortezie Meloni ne pergjigje te letres qe Berisha i ka derguar per fitoren… tani vulen e PD-se e kapi Berisha. Sa krahu.

 5. Pirdh, pirdh se lirohesh. Gjithsesi Birisha *arin e votave do marre zgjedhjet e ardhshme sepse eshte i paafte dhe koker legeni.

 6. Zv. presidenti i Partisë Socialiste Evropiane e konfirmon: Ilir Meta nuk është më i dëshiruar në kongresin tonë, është aleat me Berishën,meloni e ekxtremit te djathte i thote salih metaj se partia jone konservatore pershendet komunistin e fundit ne europe salih metaj berisha cfare gallate neper porthalet e salihut

 7. Fashistja i shkruan kokrres se malokut pa lidhje qe rrifte grune tek Braka dhe ulerrimat e saj degjoheshin deri tek Mine Peza.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *