• |
ide | kryesore

Flet nusja që bëri vjehrrën për spital: Më thoshte s’ke punë të ndërhysh tek gjërat e mia

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Dhunimi barbar i një 61-vjeçareje që u shtrua në ambientet e spitalit të Traumës ka akuzuar nusen e djalit të saj.

Gruaja Marjana Cinari ka deklaruar se nusja e djalit e dhunon prej vitesh, teksa ka bërë përgjegjëse dhe policinë e Beratit dhe të Dimalit se nuk e kanë ndihmuar të shpëtojë prej saj.

Nusja e djalit të Marjana Çinarit, ka folur është shprehur ditën e sotme se nuk ka ushtruar dhunë ndaj saj.

“Më thoshte s’ke punë ti të ndërhysh tek gjërat e mia. Ajo i thoshte se do të gjej grua tjetër, nuk janë fëmijët e tu , do ta shikosh kur te gjej ADN. Në orën 20:00 më marrin sërish në pyetje në komisariat dhe më thonë e ke dhunuar apo jo? I thashë jam e pastër dhe drejtësia do të dalë. Para disa muajsh vjehrra ka bërë disa analiza dhe doktori i ka thënë se duhet të niset në Tiranë sepse nuk është mirë nga gjendja shëndetësore. Ajo donte që unë të largohesh nga shtëpia. Kur unë bëj gati plaçkat ajo me vjen tek dera dhe më thotë më fal se do ti rishikojmë gjërat. Unë i jap parë mundësi. Kam festuar edhe ditëlindjen e çupës së saj”, tha ajo.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *