• |
ide | kryesore

Bllokoi foltoren, Nikolla përjashton Flamur Nokën nga seanca

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditKryeparlamentarja Lindita Nikolla ka marrë vendimin për largimin përfundimtar nga seanca e sotme të deputetit demokrat Flamur Noka nga parlamenti pas bllokimit të foltores nga ana e këtij të fundit dhe pas tensioneve të seancës së sotme.

Noka bllokoi folotren duke bërë që ministrja Krifca të mbante fjalën e saj nga vendi, teksa deptueti demokrat shkaktonte zhurmë nga foltorja duke përplasur duart.

Nikolla iu drejtua sërish Nokës duke i thënë se i ka dhënë paralajmërimin, tërheqjen e vëmendjes, ndërsa e lajmëroi se është në kushtet e pezullimit dhe largimit nga seanca.

“Zoti Noka jeni në kushtet e nenit 65 kur po mbani foltoren pa asnjë arsye duke penguar zhvillimin e seancës. Ju kam dhënë masat praparake, ju përjashtoheni nga seanca e sotme. Nuk mund të vijoni me këtë sjellje anti qytetare. Merret masa e përjashtimit për zotin Flamur Noka sepse vijoni të mbani të zaptuar foltoren edhe pas paralajmërimit. Lironi sallën zoti Noka”, u shpreh Nikolla para dhënies së 5 minutave pushim nga seanca.11 Comments

 1. Mul noka nje cop kari. Nje person qe sdi te shkruaj eshte deputet. Ti Halim qe sdi kendim je minister per arsim

 2. Noka dhe Nikolla janë larg sa kukes -peshkopi po qenë janë të dy me bisht megjithatë edhe jugu ka krahina që janë me me bisht se verioret.
  Po kjo ndarja jug veri.ju ka bere shume pune politikanëve ashtu si propaganda e Enverit kundër rusëve dhe kinezëve. amerikanëve Ata thonë se na ka kursyer mijëra dollarë që do harxhonim për perpropagande.
  Vafshin në djall tre pjesët e bajges ppsh.

  1. Po njerezit me bisht te Jugut dihet nga jane: nga Tepelena, me “T” si Tropoja.

   E hoqem qafe Gramoz Rucin. Akoma me mire do te behet. Se shpejti fare hibride (TT).

   Do ngjizim nje subjekt Tropojan me nje subjekt Tepelens qe te nxjerrim Shqiptarin e Vertete.

 3. Pse me nerva lindita katranjosja, nuk ja fut taulantin arqen arixhiu?
  Moterqirat patronazhiste mund te pergjigjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *