• |
ide | kryesore

Akuza për Zelensky: Erdhi si menaxher i një klubi striptizi, nuk tregoi respekt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
respekt


Kritikët e së djathtës amerikane kanë kritikuar presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky për veshjen e tij ushtarake e gjatë vizitës historike në Shtëpinë e Bardhë dhe Kongres.  Komentatori Tucker Carlson në Fox News tha se lideri ukrainas nuk tregoi respekt. Sipas tij ai ‘u shfaq i veshur si “menaxher i një klubi striptizi që kërkon para”.

“Presidenti i Ukrainës mbërriti në Shtëpinë e Bardhë i veshur si menaxher i një klubi striptizi dhe duke kërkuar para dhe çuditërisht askush nuk e hodhi jashtë” – tha ai.

Kritikave iu bashkua edhe Donald Trump Jr., djali i ish-presidentit Donald Trump, i cili e quajti Zelensky një “mbretëreshë të mirëqenies”.

Në vizitën e tij të parë jashtë vendit që kur Rusia pushtoi vendin e tij në shkurt, Zelensky u shfaq në Shtëpinë e Bardhë me një veshje të rastësishme. Ai kishte një xhup me ngjyrë kamuflazhi, pantallona me ngjyra të ngjashme dhe çizme luftarake. Kjo në ndryshim nga presidenti amerikan Joe Biden, i cili kishte veshur një kostum.

Më pas Zelensky mbajti një fjalim në Kongres, gjatë të cilit ai bëri një lutje për një raund tjetër të financimit të armëve mbrojtëse.
Edhe Wendell Husebo që shkruan në uebsajtin konservator të lajmeve Breitbart ishte në të njëjtën linjë.

“Zelensky mbërrin në Shtëpinë e Bardhë për të kërkuar më shumë mbështetje se 45 miliardë dollarë. Për 45 miliardë dollarë, trego pak respekt dhe merr me qira një kostum” – shkroi ai në rrjetet sociale.

Edhe redaktorja politike e Breitbart, Emma-Jo Morris shkroi: “Zelensky fluturon deri në SHBA, por ende nuk mund të veshë një kostum”. 

Benny Johnson, një prezantues në kanalin e lajmeve të krahut të djathtë Neësmax, shkroi në Twitter: “Kjo pjesë ishte mosmirënjohëse ***. Nuk ka mirësjellje për të veshur një kostum në Shtëpinë e Bardhë. Pa respekt për vendin që po financon mbijetesën e tij. Kostum sportiv si mafiozët e Evropës Lindore. Udhëheqësit tanë ranë për të. Na ka turpëruar të gjithëve. Çfarë fyerje e pabesueshme”, – tha ai. Përgjigjet ndaj postimit të tij në Tëitter ishin kritike. Disa e akuzuan atë se ishte pro Moskës.

“Mund të jetë tweet-i më i keq që kam parë ndonjëherë në këtë faqe interneti,” u përgjigj një person.

Komentatori Peter Schiff u përfshi në debat. “E di që ka një luftë, por Zelensky nuk është nën zjarr. Ai fluturoi në SHBA me një avion privat të qeverisë amerikane. Mbërriti në Shtëpinë e Bardhë me një SUV të drejtuar nga shoferi, por u shfaq i veshur me një xhup. Është më mirë se një bluzë, por unë ende besoj se veshja e duhur është një kostum.’

Kolegu i Carlson në Fox News, John Roberts, tha gjatë një transmetimi se ai kurrë nuk kishte parë dikë të shkonte në Shtëpinë e Bardhë me rroba siç kishte veshur Zelensky.

Udhëheqësi britanik i kohës së luftës, Winston Churchill vizitoi Shtëpinë e Bardhë në vitin 1941. Pothuajse 71 vjet më parë në ditën e vizitës së Zelensky. Ai ishte i veshur me një kostum ushtarak, megjithëse më vonë iu drejtua Kongresit me kostum. Ai qëndroi në Shtëpinë e Bardhë për dy javë.

Rick Wilson, strateg republikan dhe bashkëthemelues i Projektit Lincoln – një organizatë kundër rizgjedhjes së Donald Trump – akuzoi ata që sulmonin Zelenskyn si mbështetës të Presidentit rus Vladimir Putin.

Që kur Putini urdhëroi pushtimin e Ukrainës më 24 shkurt, Zelensky ka theksuar që të vazhdojë të mbajë veshjen e tij të luftës. Zelensky nuk është lëkundur nga ky vendim. Madje mbajti të njëjtën veshje kur fliste në Kombet e Bashkuara, G20 dhe gjatë vizitave që po bëhen në Ukrainë nga personalitete të tjera të huaja – duke përfshirë presidentët dhe kryeministrat. ©LAPSI.al


26 Comments

 1. Dressed ike a fucking punk, dressed in olive green like fidel and che.
  Total insult of american taxpayers that are getting rapped everyday to pay this motherfucking puppet dictator wannabe of wef.

 2. Arme dhe raketa ju japin sa te doni,vetem ju luftoni sa te mbaroje kampionati boteror i futbollit.
  Ta plasim rusin duke shku ne plazh dhe ne disko.

 3. Rubla rubla rubla…

  Vendi i tij eshte ne lufte dhe gjysem i shkaterruar e i pushtuar, ky fytyre-shpulla i kerkon te vije me smoking.

     1. Është shumë interesante se tërë rilindësit janë kundër ukrainës, me Putinin, me Vuçiçn kundër Albin Kurtit. Që nga shoferët e taksisë tek pasunarët injorantë (ku i ka gjetur kaq të shëmtuar, krejt ndryshe nga haremi)

     1. Sa bukur ke fol. Tradheton inteligjence te larte nga cdo shkronje.

     2. Nuk e pyes dot , nuk është gjallë
      Më ndihmo të pyes atë të satëme

  1. Vendi i tij eshte ne lufte, pse nuk shkoi me rroba te grisme e me balte athere ky “luftetari” i madh? Ky kari i lales vazhdon aktrimin me rroba jeshile qe kompleksi ushtarak ti marre nga 10 MILIARDE dollare ne muaj taksapaguesve amerikane. Nejse, se sufllaqet e rilindjes jane si histeriket komuniste te “katastrofes klimaterike” qe perdoren si prezervativa per kauzat antinjerezore te elites.

  2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Bravo Jorgo, jam i djathtë vetë, por nuk i kuptoj këto idiotë të së djathtës amerikane.
   Ne kemi një Shprehjw:”Stambolli digjet e kurva krihet”

   Nqs Zelenski nu i paskërka respektuar me veshje, por me fjalë zemre i ka nderuar jashëzakonisht këta idiotë me fjalët që kanë shkruar kanë poshtëruar jo Zelenskin, por të djathtën amerikane.

   Kjo do mbetet një njollë për të djathtën!

   1. Per hir te se vertetes ky nuk eshte i djathte klasik.

    Ky eshte dicka midis ekstremit te djathte dhe teoricieneve te konspiracionit.

    Me i moderuar se Breitbart.

    Keta per inat te vjehres shkojne me mullixhiun.

   1. Ajo idiotja Kokalari, ngordh për Trampin, mikun e Putinit. Zot sa bashkohet ekstremi i djathtë më të majtin

 4. Nuk i ka ble kostum te shkretit gruaja kur bente blerje 40mije euro ne Paris kete jave ndersa kishte shkuar per te kerkuar ndihme per ukrainen.
  Keta po rrjepin njerezit deri sa te mos kene me asgje, por mos e rruni fare do te jeni te lumtur flini gjume flini

 5. Populli thote: “Sipas vendit edhe kuvendi”, ndaj veshja e Zelenskit stonon ne cdo aspekt.

  Ne Shtepine e Bardhe dhe ne Kongresin Amerikan, ku komediani-President nuk e kish pare as enderr, nuk mund te shkosh si ne Dombas.

  Uniforma e tij ngan me levizje e majta te viteve’60-70 ne Ameriken Latine…

 6. Regani jetoi me shtepine e bardhe per 8 vjet dhe nuk hynte ne zyren ovale pa xhakete.
  Ky lapangjoz cirku 1e55 i gjate shko j vesh si arafati.

  1. Pisët e war roomit paskan marë urdhër nga Rama . Fshatarë, bij katunarësh, patronazhistë bij sigurimesh. Që të kthehet në normalitet ky vënd i do 500 vjet

   1. O patronazhista ikni ne shtepi se po ju qihen grate. Zelezhelja eshte bythqir kalibri nuk keni goje ta mbroni ju.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *