• |
ide | kryesore

Covid-19 në vend/ 379 testime, 18 qytetarë të infektuar

-Instant, Lajme, Të fundit18 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale njofton se janë kryer 379 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 18 qytetarë. Ata janë nga bashkitë: 11 në Tiranë, 2 në Vlorë, nga 1 qytetarë në Fier, Përmet, Kolonjë, Kuçovë, Gramsh.

Janë 215 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 nuk ka pacient që po trajtohet. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2. Janë shëruar 23 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,859 që nga fillimi i epidemisë.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *