• |
ide | kryesore

Ish-kreu i Kushtetueses: Ndarja e Kosovës ide e Ramës, jo e Thaçit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
IshIsh-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani thotë se ideja e ndarjes së vendit nuk ka qenë e ish-presidentit Hashim Thaçit. Për këtë ai akuzon kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

“Idenë e ndarjes së Kosovës nuk e ka sjellë Hashim Thaçi, por Edi Rama”, – tha Hasani në emisionin “Pressing” të T7. Sipas tij ideja ka pasur si qëllim të delegjitimonte Thaçin.

“Unë kam besuar, edhe sot besoj, që ajo ide ka pasur delegjitimin e Hashim Thaçit. Që kur ai të shkonte në Gjykatën Speciale mos me ju dhimbtë kërkujt”, – ka deklaruar Hasani.

Ai ka folur edhe për takimin e Thaçit me presidentin rus, Vladimir Putin.

“Rama me Vuçiçin kanë besu që mundet me kriju një momentum. Kështu ka ardhur edhe takimi i Thaçit me Putinin” – tha ai.

Hasani ka kritikuar edhe analizën e krye-akademikut, Mehmet Kraja i cili në emër Akademisë së Shkencave dhe Arteve publikoi një analizë që është kritikuar në opinionin e Kosovës. ©LAPSI.al14 Comments

 1. Ku jane patronazhistet,morrat e kuq mavi.
  Perseritet Historia
  D Mugosha e M Popovic
  fomuan PKSh me patronazhizta kriminele.
  🐖🐖🐖🐖🐖

  1. E kujtdo te ishte ideja e shkembimit te teritoreve , ishte nje ide e mire per tu mare ne konsiderate. Perrallat se dikush donte te deligjitimonte dike , jane perralla per portale pastaj.

  1. Ku e shikon ti mor …… se kosova s’bëka hajër. Ata për pak vite pavarësi janë bërë më shtet se Shqipëria. Kujto tërmetin, rrogat janë më të larta se tek ne,zgjedhjet të pa kontestueshme etj. etj.
   Zgjeps patronazhist.

   1. C’fare ti kujtojme termetit? Ka rene gje ne Kosove?, Rrogat i kane me te larta se nuk paguajne kontribute pensioni( por rroga minimale eshte me e ulet se ne Shqiperi)..Zgjedhjet i ben Eulex, se te qe per Kosovaret do ti kishin vene flaken..Mos u merr me propagande kosovaresh se vetem dijne te bejne pordhe..kurse ne vetem shajme veten tone!

    1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

     O idiot, debila si ti në Kosovë ka shumë pak, ata edhe në e shitshin votën, pra ata debilat si ti, nuk ndikojnë në rezultatet përfundimtare, pasi pjesa më e madhe e popullsisë së kosovës, është më e pasur, e rrjedhimisht më me dinjitet se morrat si ju patronazhistët.

     1. Kosova mbahet me paret e EU dhe Bankes Boterore, dhe me leket e emigranteve per familjet. Lejini pordhet.. GDP eshte pertoke

 2. As më të voglin dyshim që ideja ka qenë e Ramës.Vazhdon tradita e trashëgimisë e PK që Kosovën ja la Jugosllavisë.Te njëjtën bën dhe djali i Bllokut. Antishqipetare baballarët e po ashtu fëmijët e nipërit.Dhe hajde besoju dhe votoi këta akoma.Nuk e kuptojnë socialistët patriotë këtë gjë dhe që mendoj janë të shumtë.

  1. Nuk ka socialiste patriote.
   Ka bythqira patriote.
   Syte ne balle i kane, mbushur rruget me lypsa dhe njerez qe germojne ne kazane pleherash por moterqirat komuniste nuk shohin me nga syte, ja zuri pamjen dollari dhe komandant kari.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *