• |
ide | kryesore

Shërbimi sekrete serb arreston shqiptarin me arsenal ärmësh

-Instant, Lajme, Të funditShërbimi i Serbisë për Siguri dhe Informim bën me dije se ka arrestuar një shtetas të nacionalitetit shqiptar me inicialet A.B. Ai akuzohet për terrorizëm. Shqiptarit i janë sekuestruar një sasi e madhe armatimi. Aty përfshihen 10 pushkë, një snajper, një kilogram eksploziv, si dhe municione.

Autoritetet serbe deklarojnë se armët janë siguruar në mënyrë ilegale dhe kishin si destinacion Kosovën.  Shqiptari i ndaluar është dërguar në paraburgim ku do të qëndrojë 48 orë deri në caktimin e masës së sigurisë për të.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *