• |
ide | kryesore

Vràsja e babait dhe djalit/ Shtyhet seanca për Ardian Çapjan dhe të akuzuarit e tjerë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Shtyhet seanca ndaj Ardian Çapjas dhe të pandehurve të tjerë, të akuzuar për vràsjen e babë e bir, Gentian e Nezir Beqiraj, ku pritej të lexohej pretenca.

Shkak i shtyrjes së seancës është bërë mungesa e avokatit mbrojtës të të pandehurit, Olsi Leku.

Vrasja e babë e bir në gushtin e vitit 2012 në Elbasan tronditi opinionin publik, për shkak se Gentian Beqirit ishte në “arrest shtëpie” dhe me punonjës policie tek dera, kur autorët u futën në shtëpi dhe vranë atë e të atin, Nezir Beqiri.

Ngjarja u zbardh 8 vite më vonë pasi Ervis Bardhi, i dyshuar si ekzekutori i Gentian Nezirit, pranoi të bashkëpunojë me drejtësisë. Sipas hetimit të kryer nga prokurori i SPAK, Behar Dibra, vrasja është porositur nga Ardian e Florec Çapja dhe për të Bardhi e Olsi Leka janë paguar me 50 mijë euro.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *