• |
ide | kryesore

58 kg drøgë/ Erisa Fero përdorte dokumentet e punës për të shmangur policinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Erisa


28-vjeçarja Erisa Fero e cila u kap duke transportuar rreth 58 kilogramë kanàbis ditën e djeshme u zbulua nga grupi hetimor përmes informacioneve në rrugë operative, por jo vetëm, pasi e reja përdorte edhe dokumentin zyrtar të punës ku punonte, si punonjëse e AKSHI.

U bë me dije se dokumentat zyrtare i përdorte për të kaluar kontrollet e policisë dhe lëvizte me makina zyrtare zakonisht. Sipas raportimeve kur e reja ndalohej nga policia, tregonte dokumentin zyrtar dhe kalonte.

Pas indicieve të para policia nisi hetimet dhe 28-vjeçarja ishte në monitorim dhe vëzhgim nga grupi hetimor deri ditën e djeshme ku u kap në flagrancë duke transportuar 58 kg kanabis. Dyshohet se nuk është hera e parë që 28-vjeçarja kryente transportin e lëndës narkotike.

Çfarë funksioni kishte 28-vjeçarja pranë AKSHI-t?

28-vjeçarja kishte një post jo pak të rëndësishëm te AKSHI. Fero nuk ishte specialiste e thjeshtë, por ishte shefe kompjuterike ose në gjuhën e ekspertëve Head IT.

28-vjeçarja merrej me sektorin që ka akses në databaza të rëndësishme, si databazën e E-Albania, TIMS dhe në disa databaza të tjera si doganat dhe tatimet.


2 Comments

  1. Head IT bytha e kesaj.. prandaj u hackua e-albania! Hajvane e perdor nga maloku si korriere dhe punonjese seksi per qejfin e tij!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *