• |
ide | kryesore

Berisha: 2022, viti i shkatërrimit përfundimtar të sistemit të drejtësisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Berisha, marty sali-berisha-edi-rama


Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha teksa ka bërë një bilanc të vitit që po lëmë pas, theksoi se në 2022-in u shkatërrua përfundimisht sistemi i drejtësisë.

Në konferencën e përjavshme me gazetarët Berisha e quajti SPAK-un, SKAP të Partisë Socialiste dhe të lidhur me krimin.

“Viti që lamë pas është një vit i shkatërrimit përfundimtar të sistemit të drejtësisë. Drejtësia e bazuar në reformën e Sorosit përfundoi sipas sondazheve të pavarura në një institucion më të pabesueshëm se sa çdo institucion të këtij vendi. Ai që ishte parashikuar të ishte institucioni i akuzës. I quajtur si SPAK, u transformua në SKAPIN e partisë. Sot nuk ka shqiptarë që beson më ndryshe veçse shef dhe sheh ndryshe SKAPI-n, seksion i partisë së krimit, i infiltruar nga të gjitha anët me lidhje krimi”. Kështu u shpreh Berisha nga konferenca me gazetarët tek selia blu.


3 Comments

  1. Ne foton ilustruese… ne te majte shoh nje njeri, ne te djathte… nje vrases psikopat.

    Dhe per cfare flet artikulli saktesisht… ?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *