• |
ide | kryesore

Berisha shpërthen në akuza ndaj Yuri Kim: Shkeli çdo ligj shqiptar dhe amerikan

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
BerishaNë konferencën e fundvitit me gazetarët, Sali Berisha nuk i kurseu akuzat ndaj ambasadores amerikane, Yuri Kim.

Sipas Berishës, përpjekjeve anti-opozitare të qeverisë iu bashkuan edhe diplomatët e korruptuar nga qeveria më e korruptuar në vend.

“Në këtë përpjekje, do të nxijë në historinë e turpit, qëndrimi i ambasadores së SHBA, e cila, pasi në një akt madhor korruptiv, kishte mashtruar qeverinë e saj për korrupsionin imagjinar të Sali Berishës, bëri gjithçka që t’i diktojë opozitës, kryetarin e saj.

Përdori, abuzoi dhe shpërdoroi, duke shkelur çdo ligj të këtij vendi dhe vendit të vet, çdo konventë ndërkombëtare, çdo parim.

Përdori fuqinë e vendit të saj, për t’i diktuar opozitës kryetarin. Por ky është viti i opozitës, sepse asgjë nuk mposhti dot idealet e demokratëve.

Ata u ngritën fuqishëm kundër armikut të egër të votës së lirë, armikut të egër të PD-së, u ngritën kundër atyre që përdorën korrupsionin për të luftuar antikorrupsionin në Shqipëri, që përdorën krimin e organizuar për të luftuar antikrimin në Shqipëri.

Pavarësisht se ata përfaqësonin shtetet më të admiruara nga shqiptarët, SHBA dhe Britaninë. Opozitarët shqiptarë qëndruan dhe këtë vit u faktuan kombit dhe botës se Shqipëria ka një opozitë më të fuqishme se kurrë, më të vërtetë se kurrë,” tha Berisha.21 Comments

 1. Ordiner! As nuk ja vlen te merresh me kete!

  Ne politike 30 vjet… dhe sado malok, psikopat, vrases dhe kokerr bytheqiri te ishte, minimalisht retoriken e te komunikuarit diplomatikisht duhet ta kishte pervetesuar!

  Edhe kur e ha thelle ne bythe duhet ta ruash minimumin e etikes, qofte edhe kur therret “Oh sa me themb kari yt i gjate dhe i trashe brenda bythes time te qelbur Vucitolse!”

  Guri behet, maloku s’behet!

   1. Nga gjuha qe perdor, dukesh qe je nje rrugac Berishist primitiv dhe shpellar.

    Prandaj keni 9 vite qe jeni aty ku jeni dhe po katandiseni ashtu sic jeni katandisur.

     1. Aspak. Por njoh njerez qe kane humbur baballaret apo aftesite e tyre motorike gjate qeverisjes se Berishes. Dhe plus evidencat aktuale. Rrjeshimisht ajo cfare shkruajta.

      Por mos e merr fare personale nese je Malesor… Maloket te ngjizur, te lindur e te rritur ne mal, mbeten maloke… Veri, Jug, Lindje, Perendim… ore edhe zviceriane apo austriakete te jene. Kokrra malokesh do jene. S’kane faj ata te shkretet. Eshte gjeografia.

      Pooor… sigurisht per gjeneratat pasardhese qe ulen ne fushe dhe fillojne te “sheshohen” absolutisht kam maksimumin e respektit.

     2. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

      Aspak. Por njoh njerez qe kane humbur baballaret apo aftesite e tyre motorike gjate qeverisjes se Berishes

      Mund të jetë e vërtetë, natyrisht Berisha ka përgjegjësinë morale që i takon si ish president e kryeministër.

      Por, nga 1944 deri në 1990, komunistët vranë, burgosën, internuan e tj ELITËN kombëtare të arsimuara në universitetet e Austrisë, Gjermanisë, Italisë e Francës, kur enveri, megjithëse me bursë shteti nuk arriti të mbarojë as vitin e parë të shkollës së lartë.

      Dhe meqënëse ti njeh disa njerëz ja 100 ta zemë, çfarë mund të themi për eleminimin e ELITËS së Kombit?

      Dhe që jemi këtu ku jemi a e di se shkaku është pikërisht se kur eleminohen të aftët, profesionistët, që njëkohësisht kanë dhe ndershmërinë, veç keq e më keq bëhet.

     3. Me i dobti eliminohet! Keshtu thote Darwini.

      Shume e sikletshme qe ne Shqiperi dhe nder shqiptare, me i Dobti te can karin edhe pas mesatarsht gjysem shekulli nga perballja, se perse ti, (Fituesi, Me i Forti), e munde.

      Vari Karin…

  1. O Sali o robqir, se prej teje ben qejf ky robqiri drogaxhi Rama

 2. AI QE KA LIND LUAN NUK MUND TE NGORDHE SI MI

  DELET E SORROS BYTHQIRIT LE TE BEJNE GAM GAM SA TE DUAN KUNDER SALIUT

  1. Ti dhe ata si puna tende duhet te jeni me patjeter proto-humane, ose troglodite per derisa e adhuroni arkitektin e 97′ dhe firmave piramidale, qe na la 200 vjet prapa, qe e beri Tiranen Islamabad. Shiko sa ironike tingellon: njeriu me i korruptuar, i vendit me te korruptuar ne rruzull thote ambasadoret jane te korruptuar. Ju qofshi! Ashtu nga pas ndiqeni, mos ju ndani, si qener ta rrahur por besnike.

 3. Palikaris kur do te kapin edhe ty me droge?

  Apo me mashtrime si ajo e Korces , se vetem per keto pislliqe do mbaheni mend.?

 4. Pallkari na flet per edukate dhe po na tregon se si veriu i shqiperise qenka e keqja emadhe por harroj gjirokastritin pa shkolle qe shkerdheu nje popull te tere per45 dhe nipi i pilos qe po shkerdhen gjithe shqiperine qe ne vitin 1998 keshtu o pllitgomari mos na çaj karin shume dhe mos na trego se sa mire eshte jugu. Tani qe ti veme emer muhabetit si jugu si veriu jemi shqiptare te gjithe dhe kemi pergjegjesi si njerez te ketij vendi ta bejme shqiperine vend te jetueshem per te gjithe,ky eshte mesimi per sot tashi ik bej ndonje pune se le nam

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *