• |
ide | kryesore

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 29 qytetarë të infektuar dhe 11 të shëruar

-Instant, Lajme, Të fundit


Ministria e Shëndetësisë ka publikuar përditësimin e fundit të situatës epidemiologjike nga Covid-19 në vend. Gjatë 24 orëve të fundit, ka pasur 29 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete nga ky virus. Po ashtu mësohet se janë shëruar 11 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,104 që nga fillimi i epidemisë.

Ndërkohë janë 207 qytetarë aktivë me koronavirus në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 2 pacientë.

 


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *