• |
ide | kryesore

Aksidenti që la pa drita Dajçin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Aksident BaldushkNjë furgon është përplasur me një shtyllë tensioni pranë Dajçit, duke e lënë këtë zona pa energji elektrike.

Nga aksidenti nuk dihet nëse ka persona të lënduar. Lajmi wshtw bwrw i ditur nga autoritetet ku theksohet mungesa e elektricitetit në Dajç dhe jo pasofjat në njerëz.

Detaje: 

Shtylla është pjesë e fiderit nr.12, që lidh segmentin Balldre – Torrovicë dhe lidhet me N/ST e Lezhës, dëmtimi i të cilës ka lënë pa energji elektrike zonën e Dajçit.

Pas hetimeve përkatëse nga autoritetet e rendit, ekipet e OSSH Shkodër dhe Lezhë po marrin masa për rivendosjen e rrjetit në punë, duke angazhuar mjete transporti të veçanta, shoqëruar me bazë materiale. Rasti i fundit është i përsëritur, duke sjellë shqetësime të vazhdueshme për abonentët.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *