• |
ide | kryesore

Mandati i ministres në Kushtetuese, Agron Shehaj: Shqiptarët largohen nga vendi se njerëz si Xhaçka nuk ndëshkohen

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditDeputeti i PD Agron Shehaj, në fjalën e tij nga Gjykata Kushtetuese u shpreh se kjo gjykatë duhet të bëjë drejtësi e të marrë vendimin e duhur në lidhje me ministren Olta Xhaçka.

“Avokati pranoi se zonja shtetase e huaj që ka marrë statusin e investitorin strategjik është kunata e Xhaçkës. Besojmë se Kushtetuessja ka krijuar një precedent një standard atë që heq mandatin e deputetëve nëse përfitojnë nga prona publike. Ka vetëm një mundësi përballë këtij akti korruptiv, ndryshe do ishte dëm i madh për besueshmërinë e kësaj gjykatë nëse do e nxirrtë të lartë ministren Xhaçka.
Nëse gjykata do jetë e drejtë nuk ka asnjë arsye pse të mos marrë vendimin e duhur. Nëse ka një vendim tjetër që është marrë, ka argumente, justifikime sa të duan për mos ta marrë atë vendim. Ne jetojmë në një vend ku mungon drejtësia sepse mendojnë se njerëz të pushtetshëm si Xhaçka nuk ndëshkohen ndërsa qytetarët kanë të vetmen alternativë të largohen”, tha ai.

 7 Comments

  1. Vellezer dhe te gjithe ju qe shkruani mos shani fare sepse vete i jemi fajet. Pjella komuniste vetem fatkeqesi i ka sjell vendit ka 82 vjet qysh kur u themelua PKSH. Edhe ne pluralizem te gjitha partite politike jane drejtuar nga trashegimtare te Partise komuniste. Nga komuniste,ish komuniste dhe bire komunistash. Kjo ministrja eshte mbesa e Servet Pellumbit ska se si ta shkarkojne.

  2. O Agron shehaji o injorant po ne itali pse largohen itjalenet po ne gjermani pse largohen gjermanet flet ti o kokerr injoranti shqiptaret largohen nga vendi se njerzit si Xhacka nuk denohen po njerzit si sali non grada pse nuk denohen ju jeni nje opozit skandaloze injorantesh rrugaçesh genjeshtaresh trillusash ju që nuk lat gje pa zhvadur dhe prona pa zbatuar dhe vjedhur ne shqiperi kur ishit ne pushtet dhe tani beni ju o mostra te ndyre te sali non grades si mbrojtesa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *