• |
ide | kryesore

Ishte paguar nga ‘këshilltari’ i Ramës, çfarë thoshte kryeministri për zyrtarin e FBI (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të fundit
FBINdërsa një skandal i raportuar në masivisht nga mediat amerikane ka ngritur dyshime të forta se Edi Rama ka paguar para të padeklaruara në favor të një ish zyrtari të lartë të FBI-së, për ta përdorur atë në favor të luftës së brendëshme politike në Shqipëri, shikoni se çfarë thoshte Rama në shtator për Charles McGonagal.

Në shtator Rama i përgjigjej një komentuesi në Facebook që i thoshte atij se duhet t’i linte rusët e Lulit (Lulzim Bashës), po të shihte rusët e tij. Komentuesi e sfidonte Ramën nëse do të thoshte ndonjë fjalë për Charles McGonagal, që po hetohej për lidhje me rusët. Ditën e djeshme McGonagal u arrestua pikërisht për lidhje me rusët, më saktë oligarkun Oleg Deripaska.

Por jo vetëm kaq. Ai po hetohet edhe për 225 mijë dollarë të marrë nga një këshilltar “joformal” i Edi Ramës.

Lexo më tej: Skandali i shpjeguar thjeshtë/ Lidhja e Ramës me agjentin e arrestuar të FBI  

Rama, siç mund ta shihni në videon më poshtë shprehej se e kishte “mik” ish-zyrtarin e lartë të FBI-së. “Kjo nuk diskutohet” – thotë Rama. Ai shtoi: “Lëreni drejtësinë në SHBA të flasë. Nuk bëhet drejtësia në këtë farë feje, se është e tmerrshme.” 

Rama tha se ky person nuk ka asnjë lidhje me qeverinë shqiptare dhe se është e tmerrshme mënyra si trajtohet rasti i tij në vendin tonë.

©LAPSI.AL 24 Comments

  1. Patronazhista ikni ne shtepi se erdhi arqen arixhiu, do ju qi motrat.
    Nuk eshte si te perrallat me keca eshte ndrysheeeeeee.

  2. Per ju dhe saliun gjithnje rama e ka fajin se dhe tani ne amerike ja vendoset ramen fajin se pse eshte i lidhur me ruset ish shefi i FBI-se

  3. Armata e trollave ptronazhiste në mbrojtje të kumandarit!!Se mbroni dot tani.I quani fake lajmet e medias më prestigjioze amerikane e botërore!!Kaq truthare jeni!!E e kuptoni që morri fund.Amerika nuk të fal.E ka shkelur në kallo kumandari juaj.Kujtoi se do hidhte Berishën.Ra vetë mbrenda.Ata dhe gënjeshtrat për nongradën nuke falin sepse u diskretituan.Apo me reformën e drejtësisë që e përvetësoi dhe që hyri në konflikt dhe me ambasadoren që e kishte mike dhe mbështetëse.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *