• |
ide | kryesore

Meta: Skandali McGonigal “thikë në zemër” për marrëdhëniet shqiptaro-amerikane

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Meta


Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një reagim të bërë në Facebook, shprehet se “skandali më i fundit që ka pushtuar ballinat e mediave amerikane dhe botërore”, është “thikë në zemër” për marrëdhëniet shqiptaro-Amerikane.

Ai shkruan se një hetim i plotë si në SHBA por edhe në Shqipëri, është i domosdoshëm për t’i mbrojtur marrëdhëniet midis dy vendeve.

“Skandali më i fundit që ka pushtuar ballinat e mediave amerikane dhe botërore këto ditë është vërtet një thikë m’u në zemër për marrëdhëniet shqiptaro-amerikane, ashtu siç me të drejtë shkruan sot edhe z.Frank Shkreli, ish-Drejtor i VOA për Shqipërinë.
Ndaj hetimi i plotë, i thellë dhe gjithëpërfshirës, si në SHBA por edhe në Shqipëri i këtij skandali është i domosdoshëm për t’i mbrojtur marrëdhëniet midis dy vendeve tona nga ndikimi i paligjshëm dhe korrupsioni. Aleanca strategjike midis Shqipërisë dhe SHBA veçse forcohet duke vënë përpara ligjit abuzuesit dhe të korruptuarit cilëtdo qofshin ata!”, shkruan Meta.

Lexo më tej: Skandali i shpjeguar thjeshtë/ Lidhja e Ramës me agjentin e arrestuar të FBI  


19 Comments

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Ore këta budallenjtë që gjasme komentojnë më poshtë(si në Portokalli më duken), vërtetë paguhen për të till komente idiote? Po ata që i kanë punësuar kaq idiotë si këta janë? dhe ne presim të rriten pagat, kur këta kanë punësuar fillorista

 1. sic e than dhe organet e larta amerikane qe dhe iliri dhe saliun kan pas lidhje me agjentin kshu qe ky argument bien posht

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   o tos kari agjenti nuk ka “pësuar krim”, ka bërë krim, o injorant që paguhesh nga paga ime që ka rënë në nivelin e 2005, edhe për shkak të ju morrave të paaftë.

 2. Akoma vazhdojn i bien fyllit kto,po esht ber per ti ven duart ne kok me ju mor Ilir dhe Sali,turp qe jeni pjes e Shqipris

  1. Po si keni goje te flisni kur edhe ju e keni takuar agjentin ne fajle.Po vetem te genjeni dini dhe te hapni probleme kot pa lidhje

 3. Akoma vazhdoni flisni per nje teme ku skeni asnje lloj fakti e asgje,po skeni faj se skeni me cfare te merreni.

 4. Vazhdoni ju amerika i mbaroj kerkimet e denoj ate tipin se permendi fare ramen ju vazhdoni bjerini fyllit ne te njejten vrim

 5. Sa i modh Likja !!

  Meqe mardheniet shqiptaro-amerikane hengren ket thiken ne zemer, Like, tani mund t’i konsiderojme te vdekura ! Keshtuqe tani mund dhe te mos na rruhet shume per non-graten e Sales, e ndonje gje te ngjashme dhe per ty!!

 6. Sali Berisha ka deklaruar se Fatmir Mediu ka zbatuar me përpikmëri vetëm porositë e tij si kryeministër në procesin e ngritjes së fabrikës së vdekjes në Gërdec. Me këtë deklaratë Berisha shfajësonte Mediun, duke veshur me përgjegjësi veten. Dy deklaratat janë një tjetër element shtesë të krijojnë dyshime të forta se Sali Berisha me të birin ishin ‘pronarët’ e Gërdecit, ndërsa ministrat e tij Fatmir Mediu dhe Aldo Bumçi thjeshtë zbatues të ‘planit të biznesit’.Po flet spiuni i skraparit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *