• |
ide | kryesore

Skënderbeu përsëri me grip, nxjerr Elisën në interpelancë për McGonigal

-Instant, Arkiva, Të fundit


Edi Rama ka vazhduar përsëri lojën me grip dhe ka nxjerr Elisa Spiropalin në interpelancën e lërkuar nga grupi i Alibeajt për çështjen McGonigal. Ai i është fshehur edhe njëherë kërkesës për të bërë transparencë lidhur me aktakuzën amerilane ku dyshohet se la korruptuar zyrtarin e lartë të FBI-së. Deputeti Gazmend Bardhi e kundërshtoi në seancë fshehjen e Skënderbeut pas Mamicës duke thënë: “Me të drejtën si i pandehur ai edhe mund të heshtë sepse çdo gjë që thotë mund të përdoret kundër tij, por me detyrimin si kryeministër ai nuk mund të fshihet pas Elisës. Zonja Spiropali nuk ka qenë në takimet me Mcgonigal, aty kanë qenë vetëm Rama, Duçka dhe Neza. Vetëm ata mund të dëshmojnë. Prandaj në interpelance duhet të paraqitet kryeministri”.

Lapsi.al


20 Comments

  1. Eshte fshehur nen fustanin e kurves Spiropale, çeshtje karakteri (BASTARD) per te dy . Po kur ta burgosin ne SHBA SI DO JA BEJE PA SPIROPALEN……

  1. Disa dite me pare, kur Rama “pranoi” kerkesen e Alibeut per interpelance, ketu tek lapsi. al shkruajta se eshte skenar dhe do ta shohim si telenovele, por mungesa e Skenderbeut te Elises e con me tej fabulen e KM tone “trim”.

   Teksa nuk ngurron te flase e shaje ne cdo tribune, madje edhe ne Keshillin e BE apo me kreun e Parlamentit Europian, i mungon burreria per tu perballur brenda vendit me shqiptaret qe e prisnin neper ekrane.

   Gjithsesi, per Shqiperine eshte shenje e mire…

 1. Tani, procesin penal që zhvillohet në SHBA kundër një ish-zyrtari të lartë të FBI-së, ia paraqesin popullit shqiptar si proces kundër Kryeministrit të Shqipërisë, sikur i pandehur (në gjendje të lirë) dhe i akuzuar për mosdeklarim të ardhurash dhe mosraportim të takimeve të zhvilluara me të huaj nuk është Mëkgoginëll, por Edi Rama.

  Sali Berisha, njeriu i shpallur non- grata nga Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA, i shpallur “ordiner i rrezikshëm” nga shtypi gjerman dhe “drejtues i regjimit të gangsterëve” nga shtypi anglez; Sali Berisha, i cili pati burgosur kreun e opozitës (1993), rrahur deputetët e opozitës (1996) dhe pushtuar me dhunë institucionet qendrore të shtetit (1998)

  1. Po arqen arixhiu ben kerdine me gra e motra partizane, i mbyti me jorgo.
   Mutistani do behet me sifiliz, rrofte partia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *