• |
ide | kryesore

Arrestohet një i mitur shqiptar në Greqi, akuzohet për trafik drøge

-Instant, Lajme, Të fundit


Një i mitur shqiptar u ndalua për kontroll nga efektivët e ekipit të DI.AS. mbrëmjen e së enjtes në Heraklion. Kjo pasi atij iu gjetën dhjetë gramë kanabis të papërpunuar me peshë nga një deri në 1.7 gram. Adoleshenti me origjinë shqiptare, 17 vjeç, u arrestua dhe u dërgua në Prokurorinë e Narkotikëve. I mituri pretendoi se droga ishte për përdorim të tij. Megjithatë, ai nuk e ka bindur Prokurorin e Parë të Rrethit Heraklion tek i cili është dërguar dhe e ka akuzuar për një vepër penale.

I mituri ka shprehur keqardhjen në kërkimin e faljes në hetuesi. Ai ka pohuar se ka vendosur të përdorë kanabis për herë të parë me miqtë e tij, për ta provuar dhe se nuk e ka blerë për ta shitur. Më pas ai u lirua, por u vendos në kujdesin e një punonjësi social si masë reformuese.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *