• |
ide | kryesore

Berisha thirrje demokratëve: Gjuajini me vezë dhe domate Erjon Veliajt!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Duke marrë si shembull pagesën që paguajnë banorët e Tiranës për një ton plehra, ndërkohë që inceneratori nuk ekziston, Sali Berisha ka hapur një lojë tjetër me kundërshtarët politikë, atë të cënimit fizik përmes goditjes në rrugë.

Duke folur për Erjon Veliajn që e quajti një hajdut ordiner që u merr qytetarëve 29 euro për një ton plehra ndërkohë që inceneratori nuk ekziston, Berisha tha se ai meriton të gjuhet me vezë dhe domate në rrugë.

“Kontrata thotë se plehrat do depozitohen me 11 euro për ton, që do paguani ju. Ai hajdut i neveritshëm, i paturp kalon rrugicave dhe u merr tek ndërmarrja e tij 29 Euro që sipas kontratës duhet të merren nëse digjen. Por nuk digjet asnjë ton. Depozitohen si 25 vjet më parë dhe u taton ju 25 Euro. A lejohet ky të qarkullojë nëpër Tiranë? A nuk është hajdut i secilit? A nuk vjedh çdo familje? A nuk duhet gjuajtur me vezë e domate kudo ku kalon? Çfarë na bëjnë këta ne? Kur vjen një hajdut në oborr e merr diçka, ikën me vrap, kurse ky kalon si hije me 30 policë rreth. Kudo që të jetë ky duhet gjuajtur me vezë e domate. S’ka turp e s’ka cipë” tha Berisha.

Në fakt, demokratët e kanë provuar edhe më parë të qëllojnë me vezë ndaj Veliajt, por siç kanë treguar filmimet kryebashkiaku i Tiranës tregoi se ka reflekse të mira.

https://youtu.be/NUDGNbkjcu8


14 Comments

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   sala ta qi mamin, shumë shpejt do ti lutesh të ta qijë të rrish në punë, legen muti, të godasësh një 78 vjeçar në opozitë, vetëm njerëz pa nder e dinjitet e bëjnë, as kriminelët nuk do të pranonin të bënin një veprim të tillë.

 1. Kjo eshte shume e vertet dhe e sakt por jo te behen me urdher te politikaneve por nga organizata anarkistesh .
  Ky vend ka nevoje per nje organizate te tille qe te marre me veze e domate te gjithe politikanet , kurvat e drejtesise dhe administraten e superkorruptuar .

 2. Nje vend pa sindikata , pa anarkist , pa drejtesi , pa ndeshkueshmeri ku politika dhe politikanet jo vetem qe nuk e kane frike popullin e tij , jo vetem qe nuk bejne asgje per prosperitetin e shqiptareve por perkundrazi tallin menderen me popullin e tyre , a mund te me thoni se si mund te zgjidhet ky rebus ? Si mund te frenohen keto hijena antishqiptare qe mendojne vetem e vetem per xhepat e tyre ? Si mund te shfaroset kjo fare çakenjsh ?
  Revolucioni , vetem revolucioni eshte zgjidhja .

 3. Mireqenia ne nivelet me te larta me qeverisjen Rama aq sa edhe vete opozita e gjuan kundershtarin me veze e domate.

 4. “Çunat”/ Rrëfehet David Packouz: Shkëlzen Berisha priti në zyrë Diverolin dhe negocioi çmimin e fishekëve në Gërdec,mos spiuni salih i ofendove shpellkaret e cecenet e tu,ata jane burra gjuajne me antitank mitraloz e molotov,ku ke perfunduar o salih spiuni

 5. Revolucion me veze !!!! do dergojme ca arka qe te mundim Ramen me veze Ky dordolec ka rrjedhur ,e shkaterroj PD per interes te vet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *